Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dokładnie QUATTRO od A do Z


TomOskroba

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Temat założyłem odnośnie dołożenia QUATTRO do A4 B6 Manual Ośka Bex

jest wiele zestawów swap. z 3.0 z 2.0tfsi itp. Być może jest ktoś kto poświęcił by czas i napisał od A do Z co potrzeba mieć aby zrobić taki swap ?

u mnie jest skrzynia 6 biegowa. wypadało by szukać takiej samej bo na 5 biegów raczej zmieniać się nie opłaca. ze skrzyniami to kwestia przełożenia.

bardzo powoli ale się szykuję do takiego manewru w ramach moda, ale i chyba niedługo już z przymusu bo moja skrzynia HES na drugim biegu na wolnych obrotach zaczyna troszkę wyć.

myślałem na początku, żeby zrobić automat tiptronic QUATTRO. podobno bezawaryjne skrzynie choć to pojęcie dosyć dyskusyjne bo wszystkie mają najlepsze lata za sobą.

ja jestem zaskoczony moją skrzynią bo myślałem, że w audi zarżnąć manuala nie jest łatwo i te skrzynie są raczej długowieczne. niestety nie w moim przypadku. same używki są bardzo drogie co również mnie zaskoczyło.

tak więc wracając do tematu chciałbym się dowiedzieć od Was co o tym myślicie, jaką skrzynie byście pchali (oznaczenie, automat czy manual) no i oczywiście czego potrzeba. na fejsbuku na grupach handlarze sprzedają takie zestawy i zwykle nie przekraczają one 1600 zł jednak warto było by wiedzieć co znajduje się w zestawie, żeby nie zostać ''wydymanym" ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za poświęcony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy przyklejony temat w tym samym dziale.

 

Godzinę temu, TomOskroba napisał:

myślałem na początku, żeby zrobić automat tiptronic QUATTRO. podobno bezawaryjne skrzynie choć to pojęcie dosyć dyskusyjne bo wszystkie mają najlepsze lata za sobą.

Jedynie na USA wychodziło 1,8 T z Tipem.

Czy planujesz zwiększać moc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...