Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek z czujnika - pompa paliwa


Kopter

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

ostatnio zauważyłem, że gdy auto jest ciepłe np. w garażu czuć od niego benzyną. Ściągnąłem plastikową pokrywę silnika i zauważyłem, że mam wyciek spod czujnika na wysokociśnieniowej pompie paliwa (jak na zdjęciu, cieknie spod tej nakrętki). To co wycieka jest jakby mieszanką oleju z benzyną - śmierdzi benzyną ale jest tłuste.

Czy ktoś przerabiał ten temat ? Po wpisaniu numeru części z tej plastikowej wtyczki znajduje jedynie całą pompę za nie małą sumkę, nie mogę znaleźć samego czujnika natomiast myślę, że on sam w sobie jest sprawny bo błędów żadnych nie mam.

Może ktoś wie jak to jest skonstruowane zanim zacznę w tym grzebać ? Może da się wymienić samą uszczelkę czy coś w tym rodzaju ?

Inked20190829_175716_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zawór regulacji ciśnienia paliwa, prawdopodobnie wkręcany na stożku czyli jednorazowy. Nie mogę znaleźć jaki by miał mieć numer bo jest tylko jako cała pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xardas654 napisał:

Jest to zawór regulacji ciśnienia paliwa, prawdopodobnie wkręcany na stożku czyli jednorazowy. Nie mogę znaleźć jaki by miał mieć numer bo jest tylko jako cała pompa.

Czyli po jego wykręceniu nie nadaję się do ponownego założenia ? Też znajduje same pompy a nie uśmiecha mi się wymieniać całej nie taniej i sprawnej pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, aczkolwiek porównuję trochę na przykładzie TDI bo w nim jest tak mocowany i ponowny montaż raz założonego regulatora skutkuje cieknięciem. Przypuszczam, że tutaj jest taka sama sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś byłby w stanie podać numer samego czujnika byłbym bardzo wdzięczny. Silnik CDNC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam czujnik nie wystepuje, jest to regulator cisnienia i lepiej tego nie ruszaj. Mozesz jedynie sprobowac to delikatnie dokrecic, bo uszczelnia sie to na malutkim stozku, na trzpieniu wewnetrznym. 

20190902_114438.jpg

20190902_114446.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kixi4 napisał:

Sam czujnik nie wystepuje, jest to regulator cisnienia i lepiej tego nie ruszaj. Mozesz jedynie sprobowac to delikatnie dokrecic, bo uszczelnia sie to na malutkim stozku, na trzpieniu wewnetrznym. 

20190902_114438.jpg

20190902_114446.jpg

Dzięki, spróbuje dokręcić. Rozumiem, że jeśli to nie pomoże to cała pompa do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kopter napisał:

Dzięki, spróbuje dokręcić. Rozumiem, że jeśli to nie pomoże to cała pompa do wymiany ?

Niestety tak, ale jesli to dokrecisz powinno przestac siaczyc paliwo.. pompy hpfp sa drogie, ale jesli kupujesz to tylko w aso, szczegolnie do 2.0 tfsi. Usuwalem kilka roznych awarii tych pomp, bo zdarzaja sie ich rozne usterki. Jeden z klientow kupil niby nowa oryginalna pompe z all..gro i byla gorsza od starej.. przypuszczamy, ze byl to odpad produkcyjny. Wiec tylko aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kixi4 napisał:

Niestety tak, ale jesli to dokrecisz powinno przestac siaczyc paliwo.. pompy hpfp sa drogie, ale jesli kupujesz to tylko w aso, szczegolnie do 2.0 tfsi. Usuwalem kilka roznych awarii tych pomp, bo zdarzaja sie ich rozne usterki. Jeden z klientow kupil niby nowa oryginalna pompe z all..gro i byla gorsza od starej.. przypuszczamy, ze byl to odpad produkcyjny. Wiec tylko aso.

Ciśnienie paliwa jest zwiększone ze względu na modyfikacje silnika więc może to też ma wpływ. Jaka mniej więcej cena nowej pompy w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kopter napisał:

Ciśnienie paliwa jest zwiększone ze względu na modyfikacje silnika więc może to też ma wpływ. Jaka mniej więcej cena nowej pompy w ASO ?

Nie powinno cieknac tamtedy. Ostatnio bralem cena byla okolo 1450zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...