Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatne szarpanie podczas ruszania BPW


athlon2000

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry
Od momentu zakupu samochodu, podczas ruszania delikatnie mi szarpie i to nie zawsze. Zazwyczaj po rozgrzaniu auta. Jeśli ruszam bez gazu nie ma tego problemu, jak z gazem to jest. I to nie zawsze np. raz na 10 razy potrafi delikatnie szarpnąć. Innych niepokojących objawów nie ma, normalnie przyśpiesza, nie dusi się, nie trzęsie na biegu jałowym. Zauważyłem tylko, że na postoju podczas ok 1700 obrotów w środku słychać drżenie. Rozrząd wymieniany, pompa oleju wałki itp zrobione. Zauważyłem również, że po wyczyszczeniu egr (był cały zawalony nawet nie mógł się ruszać) przez  jeden dzień był spokój, nic nie drgał od razu inna jazda. Potem znowu to samo. Poduszka pod skrzynią jest delikatnie zardzewiała może to być powodem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drżenie to ma każdy silnik 2,0 TDI. Pytanie czy na jałowym drży Ci gałka zmiany biegów czy cała buda. Byli tu tacy co wydali fortunę ( nowa dwunasta, wtryski, poduszki silnika ) a drżenie jak było tak jest. Ostatnio jeździłem Oplem Astra Eco 2015 rok diesel ten do drżał 4 letnie auto. Po prostu Diesel z pewnym przebiegiem tak ma a szukając dziury w całym wydasz fortunę nie mając efektu. Poduszkę skrzyni możesz wymienić to koszt 150-160 zł bodajże akceptowalny. 

Edytowane przez Kimas97
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszkę wymien , egr zaślep. Ja teraz też zostawiam auto mechanikowi zeby wymienił mi poduszke na skrzyni bo zerwana , wymienił przegób wewnętrzny bo trzęsie podczas przyspieszania i zamówiłem blaszke zeby zaślepić egr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...