Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] A4 AVANT by Leejon

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Razem raz na 3 raz na 4 biegu, potem możesz zrobić sam 003+011

 

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Razem raz na 3 raz na 4 biegu, potem możesz zrobić sam 003+011

 

Zamieszczam logi:

Statyczne:

LOG-01-004-xxx-xxx.CSV

 
Opublikowano

Wrzuć to teraz na:

VAGLOGI.PL

VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

lub

DAJLOGI.HEROKUAPP.COM

 

Opublikowano
  • Autor
26 minut temu, kamil-vag napisał:

Wrzuć to teraz na:

VAGLOGI.PL
VAGLOGI to usługa która pozwoli Ci przesłać logi z programu VCDS lub VAG-COM i udostępnić je w przyjaznej formie np. na forum

 

Dynamiczny:
Grupy 003, 008, 011: http://vaglogi.pl/log-003_008_011_dKzRs5.html
Statyczny:
Grupa 004: http://vaglogi.pl/log-004_Gvk7y.html
Grupa 007: http://vaglogi.pl/log-007_65Znp.html
Grupy 013, 018, 023: http://vaglogi.pl/log-013_018_023_oUHECR5.html

Opublikowano

Turbo, MAF/MAP tu wszystko OK. 

Problem masz z pompowtryskiem na 4 cylindrze. Zaczął bym od sprawdzenia czy wszystko tam mechanicznie ok, potem ewentualna wymiana uszczelnień na nowej srubie mocującej. 

Zrób jeszcze jutro rano log na zimnym, najpierw wciśnij log, potem odpal i loguj przez ok 3 minuty grupę 013 i 023

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, kamil-vag napisał:

Turbo, MAF/MAP tu wszystko OK. 

Problem masz z pompowtryskiem na 4 cylindrze. Zaczął bym od sprawdzenia czy wszystko tam mechanicznie ok, potem ewentualna wymiana uszczelnień na nowej srubie mocującej. 

Zrób jeszcze jutro rano log na zimnym, najpierw wciśnij log, potem odpal i loguj przez ok 3 minuty grupę 013 i 023

Dzięki wielkie!

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Turbo, MAF/MAP tu wszystko OK. 

Problem masz z pompowtryskiem na 4 cylindrze. Zaczął bym od sprawdzenia czy wszystko tam mechanicznie ok, potem ewentualna wymiana uszczelnień na nowej srubie mocującej. 

Zrób jeszcze jutro rano log na zimnym, najpierw wciśnij log, potem odpal i loguj przez ok 3 minuty grupę 013 i 023

Mam prośbę :) Czy mógłbyś mi przybliżyć jakie wartości wskazują na problem z 4 pompowtryskiem? Chciałbym się czegoś nauczyć z tego przypadku. Pytanie drugie... jak liczymy cylindry? Czy cylinder 1 to ten od strony paska rozrządu? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Opublikowano

Tak od rozrządu, a o problemie świadczą dodatnie wartości korekcji wtryskiwaczy - powyżej 1mg

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, kamil-vag napisał:

Tak od rozrządu, a o problemie świadczą dodatnie wartości korekcji wtryskiwaczy - powyżej 1mg

Dzięki! :thumbup:

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, kamil-vag napisał:

Trochę masz info tu, jak chcesz się dokształcić:

https://a4-klub.pl/topic/382742-diagnostyka-pompowtrysków-vcds/

 

Dzięki wielkie.

Mam jeszcze pytanie z innej beczki. Czy to normalne że fis pokazuje chwilowe spalanie na biegu jałowym na poziomie 2,7L/h. Z tego co czytałem zazwyczaj ludzie mają 0,7L/h

Opublikowano
  • Autor
12 minut temu, kamil-vag napisał:

FIS ? Czy VCDS ? 

Na liczniku, wskazanie FISa

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, kamil-vag napisał:

Yyyyy w B6 nie ma spalania chwilowego w l/h na fisie...

Czyli coś poknociłem. Jutro sprawdzę jeszcze raz i porobię zdjęcia. 

Opublikowano

pokazuje ostatnie chwilowe jakie miałeś, jak będziesz powoli hamował to będzie 0,0, jak ruszysz na światłach i od razu zatrzymasz to będzie i z 16l i więcej. Kamil dobrze Ci wyżej napisał, nie pokazuje na jałowym spalania

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, 3r4 napisał:

pokazuje ostatnie chwilowe jakie miałeś, jak będziesz powoli hamował to będzie 0,0, jak ruszysz na światłach i od razu zatrzymasz to będzie i z 16l i więcej. Kamil dobrze Ci wyżej napisał, nie pokazuje na jałowym spalania

Rzeczywiście, sprawdziłem to i jest tak jak mówisz. Czyli jedyna opcja żeby sprawdzić spalanie na postoju to VAG?

Opublikowano
  • Autor
20 godzin temu, kamil-vag napisał:

Yyyyy w B6 nie ma spalania chwilowego w l/h na fisie...

Miałeś rację :) Sprawdziłem sobie na VAGu i wychodzi spalanie na poziomie 1L/h

Wrzucam logi statyczne na zimnym silniku tak jak prosiłeś.
Grupy 007, 013, 023: http://vaglogi.pl/log-007_013_023_CvnMB4t.html

Z tego logu wynika, że wszystko jest okej z pompką nr 4. Czyli co? Pod wpływem temperatury rozszerzają się konektory na wtyczce i zaczyna wariować?

Opublikowano

Teraz na 3 zaczyna rosnąć... prawdopodobnie będą do wymiany oringi na pompkach. 

Znajdź kogoś kto Ci to porządnie ogarnie, zgodnie z serwisówką i powinno pomóc.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, kamil-vag napisał:

Teraz na 3 zaczyna rosnąć... prawdopodobnie będą do wymiany oringi na pompkach. 

Znajdź kogoś kto Ci to porządnie ogarnie, zgodnie z serwisówką i powinno pomóc.

Czy jestem w stanie ogarnąć to sam? Spokojnie wykonuję sobie większość napraw i umiem korzystać z poradników. Czy jest potrzebna do tego jakaś konkretna wiedza dziedzinowa i specjalistyczne narzędzia?
Pytanie 2... Czy jest sens kupować np. taki zestaw z allegro i wymieniać wszystko?

Edytowane przez Leejon

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.