Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przez przypadek wlałem do silnika trochę oleju, który wlewa się do wspomagania kierownicy.


Arkadius2000

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w termacie.

Moje auto to Audi A4 B6 1.6 bęzyna + gaz

Jeżdżę na oleju Platinum semisynthetic 10W40, chciałem trochę uzupełnić stan, w garażu chwyciłem butelkę i po wlaniu ok. 200 ml zauważyłem, że to Hipol ATFIID, który używa się do wspomagania kierownicy.

Na butelce jest napisane, że to olej do przekładni automatycznych i mam wątpliwości, czy coś złego się nie stanie.

Silnika jeszcze nie odpalałem i zastanawiam się, odpalić, czy wszestko spuścić i zalać świeży ????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkadius2000 napisał:

Platinum semisynthetic 10W40

Czy naprawde sie zastanawiasz czy spuscic ten dziadowski olej o wartości 50zł (allegro). Spuść ten syf, a przy okazji zalej już NORMALNY olej, bo te Twoje 1.6 to silnik, który nie lubi gównianego oleju.

Edytowane przez JawoR36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście arogancja, tego mogłem się spodziewać.

 

Odp. "tobias"

Byłem i nadal jestem trzezwy. Co ok 3-4 miesiące poziom oleju mam bliżej dolnej kreski wówczas dolewam ok 200 ml i górnej kreski jeszcze nie ma.

Tym razem spieszyłem się i tak wyszło.

 

Odp. "JawoR36"

Poprzedni właściciel zalewał taki olej więc ja to kontynuowałem i jak narazie przejechałem ok 60 tyś km.

Jeśli jakiś produkt się krytykuje słowami "dziadowski, gówniany" to wypadało by to umotywować, a co oznacza NORMALNY ?

 

 

Proszę nie odpowiadać, wypisuje się z tego forum, więcej tu nie zajrzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie mieli na celu nikogo tutaj widzę obrażać poprostu dali swoje rady na ich sposób które też popieram jeśli producent silnika zalecił olej w naszym przypadku do 1.6 ALZ olej 5w40/5w30 to taki lejemy do końca żywota a odwdzieczy się on nam długą żywotnościa co do marki oleju wybrać np Motul 5w40 osobiście na nim jeżdżę i sobie bardzo chwale wiadomo złotówki swoje kosztuje może ja tylko mam tak zadbany motor ale od wymiany do wymiany nie uzupełniam stanu bo jest to nie konieczne wymiana co 10 tys km. Zlać tą dolewke i zalać świeży olej o dobrych parametrach obalić mit lania "gęstszego oleju" bo dość tego słuchania mam " O Panie to już stary samochód i bierze olej to najlepiej zalać mu 15w40 " totalna bzdura 

Pozdrawiam i trochę zrozumienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...