Skocz do zawartości
IGNOROWANY

D3S xenon barwa


z1_white

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem żarówki xenon owe d3s cool Blue intense czy jaoso tak firmy osram brawa 6000k. I teraz jadąc droga nie widzę aby te światło było białe ale pochodzące pod żółty patrząc na światła widać że nie jest to barwa biała jest ale bieli jest 80 procent a żółtego 20 i patrząc na diody ledowe co mam do jazdy dziennie a xenon jest różnica czy ktoś wie o co tu chodzi. Wspomnę że jak zapalam xenon to barwa się zmienia aż do nagrzania się xenonu i nawet lekko aż pod fiolet podchodzi to jest przy włączeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwę białą lub prawie białą uzyskasz w  żarnikach 4300K / fabrycznie montowana w wielu autach/.I odwrotnie barwa 8000K to już fiolet -- typowy dla HIDów.W zalężności od kąta patrzenia na reflektor barwa będzie się zmieniać / zauważysz to przy autach jadących z przeciwka ze wzniesienia lub zza zakrętu/. To że ksenon zmienia barwę przy włączeniu to normalne - rozgrzewa się bo to w rzeczywistości łuk elektryczny. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok to co mając barwę 6k i jadąc sobie droga gdzie jest ciemno widzę że nie jest białe to światło że oświetla tak jak by żółtym to o co tu chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wszystko jest ok  a właściwie będzie. Żarniki są nowe i muszą się wyżarzyć aby osiągnąć właściwą barwę świecenia. Potrwa to kilkadziesiąt godzin i bedzie ok. I odwrotnie jeśli będą już zużyte bedą palić się na różowo. Palnik jest tak skonstruowany że odpali jak ma odpowiednie stałe wysokie napięcie z przetwornicy , jak jest niewłaściwe nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego muszę Cię rozczarować. D3s nie ma rtęci w środku i dla tego barwa jest bardziej ciepła. Mam ten sam problem z owymi palnikami. Liczyłem na idealnie zimna barwę a tu zonk. Po wygrzaniu u mnie niewiele się zmieniło. Jak byś miał palnik d1s to co innego. Wtedy miałbyś wpadający w niebieski kolor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli bym zamontowal palniki osram które mają 7k  tylko że są bez homologacji???? 

PS. A kolega ma jaką barwę??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda mam auto a4 b6 ale lampy mam przerobione. Mam dokładnie te same palniki co Ty Osram cold blue intense 6000k kupione w IC. Na początku nawet myślałem że to jakaś podróba ale weryfikowałem na stronie osram. Jakiś czas później zgłębiłem temat dowiedziałem się właśnie że d3s jest pozbawiona rtęci która we wcześniejszych wersjach np d1s d2s dawała dużo zimniejsze światło. Na Twoim miejscu bym już nic nie zmieniał. One się trochę jeszcze wypalą jak już wspominali koledzy wyżej ale idealnego zimnego światła nie uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko palniki które mam już od roku świecą barwą około 5000k czyli taki jasny biały z lekką poświatą żółtego. :) Mam kolego z pracy który ostatni wymienił palniki w swoim a4 b8 na philipsa 6000k vite coś tam i faktycznie u niego barwa jest chłodniejsza ale płaci za palniki około 7 paczek wiec ja sobie odpuszczam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeśli chodzi o moc świecenia to też Z czasem będzie lepsza bo wymieniłem żarówki za które dałem 650 zł które mają barwę 6 k a poprzednie miałem Philipsa które kosztują 300 zł dzisiaj wracając w nocy zauważyłem sporą różnicę jeśli chodzi o moc świecenia już nie chodzi o barwę tylko o moc nawet Czy to też czasem będą lepiej świecić czy coś jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać różnicę 1 świeci na biało druga zaciąga na lekko żółto wymieniłem żarówki z lewej na prawą i to samo czyli coś z reflektorem myślicie że regeneracja pomoże??? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem że jest mega w porównaniu z moimi prawdopodobnie regeneracja lamp bo wymieniłem żarówkę z lewej na prawą i to samo więc pewnie regeneracja zero jakości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fish1991 napisał:

ciężko stwierdzić . U mnie na projektorze hella 3 te palniki tak świecą .IMG_20191025_190534.jpg

powiedz mi tu masz długie czy mijania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, z1_white napisał:

A czy jeśli chodzi o moc świecenia to też Z czasem będzie lepsza bo wymieniłem żarówki za które dałem 650 zł które mają barwę 6 k a poprzednie miałem Philipsa które kosztują 300 zł dzisiaj wracając w nocy zauważyłem sporą różnicę jeśli chodzi o moc świecenia już nie chodzi o barwę tylko o moc nawet Czy to też czasem będą lepiej świecić czy coś jest nie tak

Za 600zl masz bi leda koito 3A który świeci idealnie białym światłem, dużo większym zasięgiem i szerokością oświetlania drogi niż te xenony. Za cenę regeneracji swoich projektorów będziesz miał je zamontowane w lampach i zapomnisz o problemach z zarnikami czy przetwornicami. Nie widziałem jeszcze nie zadowolonych użytkowników bi leda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, corradoowner napisał:

Za 600zl masz bi leda koito 3A który świeci idealnie białym światłem, dużo większym zasięgiem i szerokością oświetlania drogi niż te xenony. Za cenę regeneracji swoich projektorów będziesz miał je zamontowane w lampach i zapomnisz o problemach z zarnikami czy przetwornicami. Nie widziałem jeszcze nie zadowolonych użytkowników bi leda. 

Możesz napisać dokładniej 9 co chodzi z tymi lampami???? Jak się nazywaj imoze podesłać link czy coś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, z1_white napisał:

Możesz napisać dokładniej 9 co chodzi z tymi lampami???? Jak się nazywaj imoze podesłać link czy coś 

Wpisz w wyszukiwarce na forum koito bi Led to znajdziesz sporo i formacji. Zobacz też dział oświetlenie 

Edytowane przez corradoowner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...