Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

D3S xenon barwa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam kupiłem żarówki xenon owe d3s cool Blue intense czy jaoso tak firmy osram brawa 6000k. I teraz jadąc droga nie widzę aby te światło było białe ale pochodzące pod żółty patrząc na światła widać że nie jest to barwa biała jest ale bieli jest 80 procent a żółtego 20 i patrząc na diody ledowe co mam do jazdy dziennie a xenon jest różnica czy ktoś wie o co tu chodzi. Wspomnę że jak zapalam xenon to barwa się zmienia aż do nagrzania się xenonu i nawet lekko aż pod fiolet podchodzi to jest przy włączeniu. 

Opublikowano

Barwę białą lub prawie białą uzyskasz w  żarnikach 4300K / fabrycznie montowana w wielu autach/.I odwrotnie barwa 8000K to już fiolet -- typowy dla HIDów.W zalężności od kąta patrzenia na reflektor barwa będzie się zmieniać / zauważysz to przy autach jadących z przeciwka ze wzniesienia lub zza zakrętu/. To że ksenon zmienia barwę przy włączeniu to normalne - rozgrzewa się bo to w rzeczywistości łuk elektryczny. B)

Opublikowano
  • Autor

No ok to co mając barwę 6k i jadąc sobie droga gdzie jest ciemno widzę że nie jest białe to światło że oświetla tak jak by żółtym to o co tu chodzi

Opublikowano
  • Autor

Jadąc badac za kółkiem auta widzę że barwa nie jest biała 

Opublikowano

Wg mnie wszystko jest ok  a właściwie będzie. Żarniki są nowe i muszą się wyżarzyć aby osiągnąć właściwą barwę świecenia. Potrwa to kilkadziesiąt godzin i bedzie ok. I odwrotnie jeśli będą już zużyte bedą palić się na różowo. Palnik jest tak skonstruowany że odpali jak ma odpowiednie stałe wysokie napięcie z przetwornicy , jak jest niewłaściwe nie odpali.

Opublikowano
  • Autor

Ok zobaczę i będę dawał znać

Opublikowano

Kolego muszę Cię rozczarować. D3s nie ma rtęci w środku i dla tego barwa jest bardziej ciepła. Mam ten sam problem z owymi palnikami. Liczyłem na idealnie zimna barwę a tu zonk. Po wygrzaniu u mnie niewiele się zmieniło. Jak byś miał palnik d1s to co innego. Wtedy miałbyś wpadający w niebieski kolor. 

Opublikowano
  • Autor

Czyli nie mam co liczyć na barwę zimną białą? 

Opublikowano
  • Autor

A jeśli bym zamontowal palniki osram które mają 7k  tylko że są bez homologacji???? 

PS. A kolega ma jaką barwę??? 

Opublikowano

ja co prawda mam auto a4 b6 ale lampy mam przerobione. Mam dokładnie te same palniki co Ty Osram cold blue intense 6000k kupione w IC. Na początku nawet myślałem że to jakaś podróba ale weryfikowałem na stronie osram. Jakiś czas później zgłębiłem temat dowiedziałem się właśnie że d3s jest pozbawiona rtęci która we wcześniejszych wersjach np d1s d2s dawała dużo zimniejsze światło. Na Twoim miejscu bym już nic nie zmieniał. One się trochę jeszcze wypalą jak już wspominali koledzy wyżej ale idealnego zimnego światła nie uzyskasz.

Opublikowano

Na moje oko palniki które mam już od roku świecą barwą około 5000k czyli taki jasny biały z lekką poświatą żółtego. :) Mam kolego z pracy który ostatni wymienił palniki w swoim a4 b8 na philipsa 6000k vite coś tam i faktycznie u niego barwa jest chłodniejsza ale płaci za palniki około 7 paczek wiec ja sobie odpuszczam :D

Opublikowano
  • Autor

A czy jeśli chodzi o moc świecenia to też Z czasem będzie lepsza bo wymieniłem żarówki za które dałem 650 zł które mają barwę 6 k a poprzednie miałem Philipsa które kosztują 300 zł dzisiaj wracając w nocy zauważyłem sporą różnicę jeśli chodzi o moc świecenia już nie chodzi o barwę tylko o moc nawet Czy to też czasem będą lepiej świecić czy coś jest nie tak

Opublikowano
  • Autor

Widać różnicę 1 świeci na biało druga zaciąga na lekko żółto wymieniłem żarówki z lewej na prawą i to samo czyli coś z reflektorem myślicie że regeneracja pomoże??? 

Opublikowano

ciężko stwierdzić . U mnie na projektorze hella 3 te palniki tak świecą .IMG_20191025_190534.jpg

Opublikowano
  • Autor

powiem że jest mega w porównaniu z moimi prawdopodobnie regeneracja lamp bo wymieniłem żarówkę z lewej na prawą i to samo więc pewnie regeneracja zero jakości 

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Fish1991 napisał:

ciężko stwierdzić . U mnie na projektorze hella 3 te palniki tak świecą .IMG_20191025_190534.jpg

powiedz mi tu masz długie czy mijania ??

Opublikowano

mijania . 

Opublikowano
23 godziny temu, z1_white napisał:

A czy jeśli chodzi o moc świecenia to też Z czasem będzie lepsza bo wymieniłem żarówki za które dałem 650 zł które mają barwę 6 k a poprzednie miałem Philipsa które kosztują 300 zł dzisiaj wracając w nocy zauważyłem sporą różnicę jeśli chodzi o moc świecenia już nie chodzi o barwę tylko o moc nawet Czy to też czasem będą lepiej świecić czy coś jest nie tak

Za 600zl masz bi leda koito 3A który świeci idealnie białym światłem, dużo większym zasięgiem i szerokością oświetlania drogi niż te xenony. Za cenę regeneracji swoich projektorów będziesz miał je zamontowane w lampach i zapomnisz o problemach z zarnikami czy przetwornicami. Nie widziałem jeszcze nie zadowolonych użytkowników bi leda. 

Opublikowano
  • Autor
32 minuty temu, corradoowner napisał:

Za 600zl masz bi leda koito 3A który świeci idealnie białym światłem, dużo większym zasięgiem i szerokością oświetlania drogi niż te xenony. Za cenę regeneracji swoich projektorów będziesz miał je zamontowane w lampach i zapomnisz o problemach z zarnikami czy przetwornicami. Nie widziałem jeszcze nie zadowolonych użytkowników bi leda. 

Możesz napisać dokładniej 9 co chodzi z tymi lampami???? Jak się nazywaj imoze podesłać link czy coś 

Opublikowano
18 minut temu, z1_white napisał:

Możesz napisać dokładniej 9 co chodzi z tymi lampami???? Jak się nazywaj imoze podesłać link czy coś 

Wpisz w wyszukiwarce na forum koito bi Led to znajdziesz sporo i formacji. Zobacz też dział oświetlenie 

Edytowane przez corradoowner

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.