Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUTOMAT - Mój pierwszy, pytanie.


czarny3226

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem dopiero co Audi A4 B9 stronic 2.0 TDI 2016r 150KM. 

Jest automat, samochód z NIemiec. 

Podpowiedzcie proszę czego nie robić podczas jazdy. 

Zawsze miałem manuale. 

Jak jeżdżę to czytałem żeby na zimnym oleju nie gazować, wtedy bardzo delikatnie ruszam i delikatnie wciskam gaz aby powoli się przełączały biegi. 

Czy później też starać się wolniej cały czas cisnąć ten gaz czy walicie do oporu i nie patrzycie tylko ma jechać?

Jak parkuje na lekkim wzniesieniu przed garażem to włączam hamulec ręczny i wciskam P jest ok?

Wiem, że to banalne pytania:P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Łysego na YT jest film o automatach. Mówi tam że S tronic nie lubi miasta ale wiadomo , trzeba jeździć więc zaleca się żeby nie toczyć się w korku za kimś , powolutku hamulec/gaz tylko zaczekać 3-5sek i jak odjedzie gość przed nami na 20-40m to podjechać i stanąć. Zamierzam stosować się do tego jak już kupie swoje A4 :-) Narazie znam tylko z teorii.

Edytowane przez dawson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się tutaj bo to mój pierwszy automat również i pierwsza zima przede mną. Jak jeździcie na ośnieżonej czy też oblodzonej drodze na zakrętach, dużych rondach żeby nie było problemu z jakimś ujazdem. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze interesuje Mnie tylko czy jak mam garaż na delikatnym podjeździe to:

1. Zaciągam hamulec ręczny, później P i wyłączam silnik. 

 

                                               czy:

 

2. Wyłączam silnik i sam włącza Mi P i to wystarczy, a ewentualnie hamulec wcisnę ręczny. ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zjazd, podjazd to się zatrzymujesz, wrzucasz P dalej trzymasz hamulec nożny a następnie zaciągasz ręczny. Na prostym terenie ja hamulca ręcznego nie używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zależy od wersji ale u mnie automat sam włącza hamulec jeśli wyczuje, że samochód stoi na krzywej powierzchni - warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast robię odwrotnie, na nachylonym terenie hamulec mocno, ręczny i dopiero P. 

 

Pamiętaj o tym, żeby zawsze dać 1-2 sek po zmianie biegu zanim wciśniesz gaz. 

Dla przykładu: cofasz z uliczki, zatrzymujesz się do zera, wrzucasz D i czekasz aż sam zacznie się toczyć lub delikatnie pomagasz gazem. W zwiazku z tym ja staram sie unikać wyjeżdżania i szybkiego uciekania przed nadjeżdżającym pojazdem. 

Edytowane przez czarny69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, A5Radek napisał:

Nie wiem czy to zależy od wersji ale u mnie automat sam włącza hamulec jeśli wyczuje, że samochód stoi na krzywej powierzchni - warto sprawdzić.

Mam identycznie. Często nawet niewielka pochyłość uruchamia hamulec postojowy automatycznie po wyłączeniu silnika. Tak się do tego przyzwyczaiłem, ze przestałem na to zwracać uwagę i nie ruszam przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...