Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Szarpnięcie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, przy dodawaniu gazu na postoju na luzie, np do 2300 obrotów i szybkim ściągnięciu nogi z gazu mam mocne szarpnięcie gdzieś przy 2100-2200 obrotach. Macie coś takiego, czy mam sobie głowę dwumasą zawracać? Pozdr 

Opublikowano
17 minut temu, aprox99 napisał:

Witam, przy dodawaniu gazu na postoju na luzie, np do 2300 obrotów i szybkim ściągnięciu nogi z gazu mam mocne szarpnięcie gdzieś przy 2100-2200 obrotach. Macie coś takiego, czy mam sobie głowę dwumasą zawracać? Pozdr 

Wciśnij sprzęgło, jak to dwumasa to powinno przestać.

 

Opublikowano
  • Autor

Ok wypróbuję, robiłem przed chwilą w zafirze cdti, 180 tsd km i tam tego nie było

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, aprox99 napisał:

Ok wypróbuję, robiłem przed chwilą w zafirze cdti, 180 tsd km i tam tego nie było. Na niemieckim piszą że niby to normalne przy wzdłużnie zabudowanym silniku a ja uważam że nie

 

Edytowane przez aprox99

Opublikowano

Zależy jak jest to mocne, u mnie też budą rusza przy depnięciu gazu, kwestia momentu skręcającego i bezwładności wału/sprzęgła bo koła są blisko silnika i dźwignia jest mała. W poprzecznie masz całą długość auta to nie ruszy budy, ale silnik chodzi też.

Dwumasa głównie czuć na niskich obrotach i biegach 1/2 jak jest na wykończeniu.

Ewentualnie przy gaszeniu może zatelepać.

Edytowane przez xardas654

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 14.11.2019 o 21:43, xardas654 napisał:

Zależy jak jest to mocne, u mnie też budą rusza przy depnięciu gazu, kwestia momentu skręcającego i bezwładności wału/sprzęgła bo koła są blisko silnika i dźwignia jest mała. W poprzecznie masz całą długość auta to nie ruszy budy, ale silnik chodzi też.

Dwumasa głównie czuć na niskich obrotach i biegach 1/2 jak jest na wykończeniu.

Ewentualnie przy gaszeniu może zatelepać.

Czyli rozumiem jeżeli przy ruszaniu samochodem szarpie to będzie dwumas ? Po puszczaniu sprzęgła jest takie zatelepanie i później przy ,mianie biegów i puszczaniu sprzęgła czuć delikatne szarpnięcie 

Opublikowano
2 godziny temu, ofikruszon napisał:

Czyli rozumiem jeżeli przy ruszaniu samochodem szarpie to będzie dwumas ? Po puszczaniu sprzęgła jest takie zatelepanie i później przy ,mianie biegów i puszczaniu sprzęgła czuć delikatne szarpnięcie 

Najprawdopodobniej, wcześniej warto jeszcze na poduszki popatrzeć bo też mogą drgania generować

Opublikowano
14 godzin temu, ofikruszon napisał:

Czyli rozumiem jeżeli przy ruszaniu samochodem szarpie to będzie dwumas ? Po puszczaniu sprzęgła jest takie zatelepanie i później przy ,mianie biegów i puszczaniu sprzęgła czuć delikatne szarpnięcie 

Sprawdź jeszcze ten odbój co wchodzi w pas przedni,możliwe że już u Ciebie go nie ma i metalowe mocowanie tego odboju stuka.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.