Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówna praca silnika na ssaniu 1.6 AHL


Freax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Posiadam problem który jest dla mnie irytujący i nie mam zbytnio pojęcia czym on może być spowodowany. Przeszukałem internet i albo źle szukam albo nie ma podobnego tematu. Mianowicie problem wygląda następująco - gdy odpalę zimny silnik(pali od razu bez żadnych problemów) i przełączy mi się na ssanie to chodzi odpowiednio przez około minutę, 40sekund, następnie chwilowo delikatnie przygasa, i znów wraca na wcześniejsze obroty i tak do momentu aż ssanie się nie wyłączy, potem już chodzi bez problemu. Byłoby mi niezwykle miło jeżeli by mi ktoś pomógł, pozdrawiam serdecznie! 

PS. Doszły mnie słuchy że może to być problem z czujnikiem temperatury cieczy chłodzącej - gdzie mógłbym owy czujnik znaleźć aby go odpiąć i sprawdzić jak się zachowa samochód z odłączonym czujnikiem? Najlepiej zdjecie, ponieważ jestem zielony w temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest z tyłu silnika, na głowicy, pomiędzy głowicą a ścianą grodziową, poniżej rurki odmy.

Na załączonej fotografii, kółkiem oznaczyłem Ci wtyczkę, która jest na gorze tego czujnika.

Odczytaj błędy zapisane w ECU i zobacz w blokach pomiarowych jaką temp. czujnik "widzi" na zimnym i na rozgrzanym silniku.

IMG_20191210_193816.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam wpisać w blokach pomiarowych aby odczytać tą temperaturę? Ps. Dziękuję bardzo za zdjęcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...