Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem


sylwiaa4b7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam Audi a4 b7 2007r. Problem jaki mam to odpalenie auta. Na kable nie ma problemu ale po zrobieniu kilku km i po wyłączeniu silnika, od czekaniu kilka chwil nie mogę znowu odpalić. Jednego dnia bez problemu odpalił a za dwa dni już nie. Wcześniej nie było żadnego problemu. Nie wiem co robić dalej. Nowy akumulator? Czy raczej może być wina alternatora? Mam nadzieję że coś podpowiecie. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszka Pani w lublinie gdzie hurtowni i sklepów motoryzacyjnych jest co najmniej kilkanaście. Proszę podjechać do któregoś większego punktu, test akumulatora pod obciążeniem zrobią za darmo i będzie Pani wiedziała w jakiej jest kondycji. Drugą opcja to zakup w sklepie elektronicznym multimetru za 30zł. Sprawdzić osobiście napięcia ładowania oraz spadek napięcia przy rozruchu. Po Pani opisie nie można jednoznacznie wskazać usterki, to trzeba zweryfikować. Jeśli miałbym strzelać to powiedziałbym że to akumulator.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sytuacja że nie ma mnie teraz w Polsce. Spróbuje ogarnąć coś tutaj w Niemczech. Po prostu jestem zaskoczona bo wcześniej nie było jakiś oznak i tak z dnia na dzień samochód nie odpala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż błędy na kompie jak możesz. Być może czujnik położenia wału jest uszkodzony i silnik nie otrzymuje właściwego sygnału o jego położeniu i problem z odpaleniem . Po rozgrzaniu czujnik może działać 'jako tako'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...