Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] B6 1.8T gaz, wskaźnik benzyny 0, na kompie też 0 a w baku 10 litrów Pb


toma998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od miesiąca mam gaz w B6 1.8T 150KM, po założeniu gazu BRC sekwencji i jeździe do domu na gazie wskaźnik Pb zjechal do zera (i na kompie tak samo) tak jakbym jechal na benzynie. Dolałem 15 litrów Pb i pokazał tyle benzyny ile powinno być w baku. Następnie opadał równomiernie i komp pokazywał ilość kilometrów do przejechania prawidłowo, trochę spalałem benzyny bo było zimno i często odpalałem. Któregoś pięknego dnia wskaźnik wespół z kompem zachowali się jakbym jechał na benzynie i zszedl do 0 i tak mu już zostało. Dolałem benzyny, pokazał 30 km do przejechania, przejechałem je na gazie i znów zszedł do 0. Pb na bank jest w baku, bo non stop jeżdżę. Czy ktoś wie oco chodzi?

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaa, wiem o co chodzi, tak niestety ma być, pisałem o tym już wczesniej na forum

ponoć jest już urządzenie które niweluje tą niedogodność ale ja na razie go nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaa, wiem o co chodzi, tak niestety ma być, pisałem o tym już wczesniej na forum

ponoć jest już urządzenie które niweluje tą niedogodność ale ja na razie go nie widziałem

ale ma być w związku z czym? ja tak nie mam ... więc jak to MA BYĆ.... skoro nie mam... i mam BRC.. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym modelu to wystepuje w innym nie

np: w renault-ach jest to w kazdym jednym nowszym modelu

tak jest skonstruowany układ elektryczny

ścisle powiazane sa ze sobą: ECU, wskaznik, pływak i cholera wie co jeszcze

postaram sie poszukac link do tego tematu na necie

kilka miesiecy temu czytałem na ten temat bo tez mnie to wkur.......

bo ciągle ludzie przyjezdzali i mi marudzili, poniekąd mając troche racji

bo takiej sytuacji nie przewidziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam dokładnie tak samo, dotyczy to sytuacji jak wskaźnik zbliża się do rezerwy. Potem jadąc na gazie wskaźnik paliwa spada do zera, nie wiadomo dlaczego??!!

mam u siebie instalkę PRINSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie mam dokładnie tak samo, dotyczy to sytuacji jak wskaźnik zbliża się do rezerwy. Potem jadąc na gazie wskaźnik paliwa spada do zera, nie wiadomo dlaczego??!!

mam u siebie instalkę PRINSA

coś musi być z ta rezerwą... :mysli: ostatnio wracałem z niemiec i nie chciało mi się tankować gazu we Wrocku a potem jest 170km bez stacji... benzyny miałem na jakieś 50km w baku. w Katowicach nie udało mi się zjechać na stację bo jeb....e wykopki i brak oznaczeń, więc pognałem na benzynce na a4 za bramki... a leciałem sobie cały czas ok 200... zajechałem na stację, zatankowałem gazik- benzynę olałem-ale komp wskazywał dystans-20km. pognałem ostro bo już miałem niedaleko do domku i cały czas mi spadał dystans na fisie i wkazówka zeszła do zera... przypomniałem sobie od razu ten wątek :P i jak podjechałem w nocy pod dom to zatankowałem benzynę, bo myślę- jak mi rano nie odpali to będą jaja... do teraz nie wiem czy spalał pb czy nie... piszę tak ponieważ wyżej jest wątek gdzie kolega jest na 99% pewien że spala mu PB i nie może z tym poradzić... także jeśli ten problem istnieje to tylko przy rezerwie, zwykle mam ok pół baku PB i dystans zawsze taki sam, nic nie wskazywało na pobór benzyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...