Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 TDI BRD QUATTRO dziwny dźwięk i kopci

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Gdy po odpaleniu auta dodam gazu to słychać jakby coś się przelewało pod deską rozdzielczą i auto kopci i na zimnym i ciepłym, ubywa powoli płynu chłodniczego. Uszczelka pod głowicą była wymieniona dwa miesiące temu i głowica była sprawdzana. Co to może być? 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

sprawdzana była chodniczka egr na szczelność?, może ona generuje podwyższone ciśnienie w układzie chłodzenia i przez to ucieka płyn pod zbiorniczkiem wyrównującym. zobacz czy pod tym zbiorniczkiem czuć mokro jest tam taki zawór ciśnieniowy.

Opublikowano
  • Autor
13 godzin temu, moniuh napisał:

sprawdzana była chodniczka egr na szczelność?, może ona generuje podwyższone ciśnienie w układzie chłodzenia i przez to ucieka płyn pod zbiorniczkiem wyrównującym. zobacz czy pod tym zbiorniczkiem czuć mokro jest tam taki zawór ciśnieniowy.

Zbiorniczek od dołu jest mokry

Opublikowano

zrób może obejście na chłodniczkę E,

chyba fi ok15 albo ok20 z 10cm rurki.  łączysz dwa węże dochodzące do tej chłodniczki, tylko trzeba wcześniej upuścić płynu z wyrównawczego bo silnik niżej i sporo może polecieć pod auto.

tak sprawdzisz czy właśnie ta chłodnica spalin nie przepuszcza do układu chłodzenia.

Opublikowano

 

6 godzin temu, moniuh napisał:

zrób może obejście na chłodniczkę E,

chyba fi ok15 albo ok20 z 10cm rurki.  łączysz dwa węże dochodzące do tej chłodniczki, tylko trzeba wcześniej upuścić płynu z wyrównawczego bo silnik niżej i sporo może polecieć pod auto.

tak sprawdzisz czy właśnie ta chłodnica spalin nie przepuszcza do układu chłodzenia.

Polecam ten zabieg , jeżeli masz zaślepiony i wyłączony egr :)  Mi ubywało około 1litr płynu na jakieś 2-3tyś km. Auto dymiło głównie na zimnym silniku na biało .po odłączeniu obiegu przez chłodniczke auto przestało dymić oraz już nie ubywa płynu . przejechałem tak już ponad 10tyś km płyn w zbiorniku pokazuje ten sam stan - nic nie ubyło. Jeżeli chodzi o odłączenie obiegu to zakupiłem 2 łączniki aluminiowe 90mm średnice oraz kolanko 180 stopni(również 90mm średnica) i odpowiednio połączyłem ze sobą obieg. Wiem , ze to można ładniej wykonać (inny sposób_ lecz to miał być zabieg tymczasowy sprawdzający czy na pewno chłodnica spalin sie rozszczelniła . i jak widac działa:) W przyszłości mam zamiar wytargać chlodnice spalin i zaślepić dolot spalin oraz wymienić zawór spalin eGR na taki, ktory nie zawiera przyłącza od chłodnicy spalin. 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 2.01.2020 o 15:49, Chmielu10 napisał:

 

Polecam ten zabieg , jeżeli masz zaślepiony i wyłączony egr :)  Mi ubywało około 1litr płynu na jakieś 2-3tyś km. Auto dymiło głównie na zimnym silniku na biało .po odłączeniu obiegu przez chłodniczke auto przestało dymić oraz już nie ubywa płynu . przejechałem tak już ponad 10tyś km płyn w zbiorniku pokazuje ten sam stan - nic nie ubyło. Jeżeli chodzi o odłączenie obiegu to zakupiłem 2 łączniki aluminiowe 90mm średnice oraz kolanko 180 stopni(również 90mm średnica) i odpowiednio połączyłem ze sobą obieg. Wiem , ze to można ładniej wykonać (inny sposób_ lecz to miał być zabieg tymczasowy sprawdzający czy na pewno chłodnica spalin sie rozszczelniła . i jak widac działa:) W przyszłości mam zamiar wytargać chlodnice spalin i zaślepić dolot spalin oraz wymienić zawór spalin eGR na taki, ktory nie zawiera przyłącza od chłodnicy spalin. 

W tym problem, że EGR jest włączony.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.