Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Maglownica czy pompa wspomagania ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.Co może wydawać taki dźwięk ? uszkodzona maglownica czy może wystarczy wymienić samą pompę wspomagania ? czy może coś innego?

ps.problem pojawia się tylko w cieplejsze dni (tak min13-14 stopni) jak przejedzie się kilka km i auto sie nagrzeje,w zimne dni problemu nie ma.

Opublikowano

Pompa raczej nie. Wymień Płyn na początek. 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, luki19862121 napisał:

Pompa raczej nie. Wymień Płyn na początek. 

właśnie muszę wymienić.Zastanawiam sie tylko czy samo odessanie starego i zalanie nowego wystarczy czy wypadałoby wypłukać układ...

Opublikowano

Z identycznym dźwiękiem przy obrocie kierownicy pojechałem (Golf 4 ) do zaprzyjaźnionego mechanika. Spojrzał na uszczelnienia przekładni przy maksymalnie skręconych kołach i stwierdził wyciek płynu. Na pytanie co jest bezpośrednią przyczyną odgłosów, przekładnia, czy pompa,  nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi. Myślę w pierwszej kolejności o wymianie "maglownicy" i coś mi się wydaję, a przynajmniej mam nadzieję, że przy szczelnej przekładni opisywanych dźwięków nie usłyszę.

Sprawdź przekładnie na okoliczność wycieków płynu. 

Edytowane przez Tomnik

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Tomnik napisał:

Z identycznym dźwiękiem przy obrocie kierownicy pojechałem (Golf 4 ) do zaprzyjaźnionego mechanika. Spojrzał na uszczelnienia przekładni i stwierdził wyciek płynu. Na pytanie co jest bezpośrednią przyczyną odgłosów, przekładnie, czy pompa,  nie udzielił mi jednoznacznej odpowiedzi. Myślę w pierwszej kolejności o wymianie "maglownicy" i coś mi się wydaję, a przynajmniej mam nadzieję, że przy szczelnej przekładni opisywanych dźwięków nie usłyszę.

Sprawdź przekładnie na okoliczność wycieków płynu. 

płynu ogólnie nie ubywa ze zbiorniczka,ale za to można śmiało stwierdzić,że jest prawie czarny

Opublikowano
Teraz, Wik198 napisał:

płynu ogólnie nie ubywa ze zbiorniczka

Nie ubywa, bo jest na miarce ?  Czy może sprawdzasz stan raz na jakiś czas i dlatego napisałeś "nie ubywa" ?

W Golfie, o którym napisałem, płyn na miarce jest (jeszcze jest) ale, czy go ubyło - nie wiem. Czy mamy w zwyczaju sprawdzać jego stan tak, jak oleju ? Ja nie, a przynajmniej nie miałem do tej pory :) 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Tomnik napisał:

Nie ubywa, bo jest na miarce ?  Czy może sprawdzasz stan raz na jakiś czas i dlatego napisałeś "nie ubywa" ?

W Golfie, o którym napisałem, płyn na miarce jest (jeszcze jest) ale, czy go ubyło - nie wiem. Czy mamy w zwyczaju sprawdzać jego stan tak, jak oleju ? Ja nie, a przynajmniej nie miałem do tej pory :) 

Od kiedy pojawił się ten zgrzyt to sprawdzam średnio co drugi dzień i jest pomiędzy min a max cały czas na miarce

Opublikowano

Nie napisałem i nie napiszę, że wymiana płynu w przypadku Twojego auta nie przyniesie spodziewanego efektu. Napiszę tylko, co odpowiedział mi mechanik na tak postawione pytanie (wymiana płynu ?) odnośnie dźwięku przy obrotach kierownicy - "To nic nie zmieni".

Polecam Ci rzucenie okiem na okoliczność wycieków przekładni. Będziesz miał pewność.

 

Edytowane przez Tomnik

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Tomnik napisał:

Nie napisałem i nie napiszę, że wymiana płynu w przypadku Twojego auta nie przyniesie spodziewanego efektu. Napiszę tylko, co odpowiedział mi mechanik na tak postawione pytanie (wymiana płynu ?) odnośnie dźwięku przy obrotach kierownicy - "To nic nie zmieni".

Polecam Ci rzucenie okiem na okoliczność wycieków przekładni. Będziesz miał pewność.

 

  rozumiem,sprawdzę to :D Dzięki za podpowiedź 

Opublikowano

U mnie po wymianie płynu na ten oryginał z ASO też zaczęło lekko wyć w cieplejsze dni, jak zimno było ok. Zalałem FEBI mineralny i jest git i nawet kierownica lżej chodzi. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.