Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A4 Z instalacją gazową.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam klubowiczów,przedstawię wam swój problem z autem . Audi ma założoną instalacje gazową,gdy silnik się rozgrzewa żeby przełączyć się na gaz,chodzi na 5 cylindrów (V6) a gdy się już przełączy na gaz,chodzi normalnie. Podejrzewałem wtryski albo wiązki,ale mechanik rozgrzebał autko i wtryski działają elegancko,wiązki też są w porządku. Sugerował mi problem ze sterownikiem gazowym,co wy na to ? Proszę o sugestie, pozdrawiam.

Opublikowano

Jeżeli na benzynie jest źle, a na gazie wszystko pracuje prawidłowo to upatrywałbym problemu w zasilaniu benzyną.

W sytuacji, którą przedstawiłeś spróbowałbym wymienić filtr paliwa, chyba, że był ostatnio wymieniany. Jeżeli to by nie pomogło to zmierzyłbym ciśnienie jakie daje pompa paliwowa. Nie wiem dokładnie jak jest dla audi, ale myślę, że przynajmniej 3-3,5 bara powinno się pojawić.

Z ciekawości, jak sprawdzaliście wtryski?

Opublikowano
  • Autor

Mechanik rozebrał je i sprawdził u siebie na jakiejś maszynce mówił i dobrze podają paliwo-tak mi powiedział. 

Dzięki za podpowiedzi.

Opublikowano
  • Autor

Tak dopytam jeszcze,dlaczego myślisz że problem może tkwić w filtrze paliwa albo w pompie paliwowej? Co ma pompa do tego że chodzi mi na 5 cylindrów na benzynie a na gazie 6 ? ,albo co ma filtr paliwa do tego ? Nie wiem,głośno myślę ale nie wydaje mi się żeby tam był problem. Aczkolwiek sprawdzę.

Opublikowano
3 minuty temu, Kojaczenko napisał:

Tak dopytam jeszcze,dlaczego myślisz że problem może tkwić w filtrze paliwa albo w pompie paliwowej? Co ma pompa do tego że chodzi mi na 5 cylindrów na benzynie a na gazie 6 ? ,albo co ma filtr paliwa do tego ? Nie wiem,głośno myślę ale nie wydaje mi się żeby tam był problem. Aczkolwiek sprawdzę.

Sprawdź błędy w silniku,możliwe że jest uszkodzony przewód od wtryskiwacza benzynowego,albo gazownik tak zlutował że puścił.

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzę napewno i dam znać 

Opublikowano
3 godziny temu, Kojaczenko napisał:

Tak dopytam jeszcze,dlaczego myślisz że problem może tkwić w filtrze paliwa albo w pompie paliwowej? Co ma pompa do tego że chodzi mi na 5 cylindrów na benzynie a na gazie 6 ? ,albo co ma filtr paliwa do tego ? Nie wiem,głośno myślę ale nie wydaje mi się żeby tam był problem. Aczkolwiek sprawdzę.

Znajomy w lanosie miał podobny problem. Na benzynie słabo palił, nie wkręcał się na obroty, trzęsło nim tak, że odnosiło się wrażenie jakby nie palił na wszystkie cylindry. Na LPG pracował wzorowo. Wymieniał świece, kable, cewkę i nic. Okazało się, że smok na pompce paliwa był tak zatkany brudem z baku, że ciśnienie paliwa nie przekraczało 1.5 bara. Pomogła wymiana pompy (bo nie udało mu się kupić samego smoka) i filtra paliwa. Pomyślałem, że jeżeli wtryski i wiązka zostały sprawdzone (zakładam, że są sprawne) to ja osobiście poszedłbym tropem filtra paliwa (jeżeli nie był długo wymieniany to może ograniczać przepływ paliwa) i pompy paliwa.

Kolega pila24 podsuwa dobrą propozycję, jak masz możliwość podłączyć się pod komputer to dowiesz się jak wszystko pracuje.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.