Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t AEB Odgruzowywanie logi do oceny


pavol1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z racji tego że zakupiłem zabaweczke 1.8 t Q w Avancie po niewiadowmych modach i długiej drodze w odgruzowywaniu ma kilka pytań.

Doświedczenie z 1.8 t  zdobywam właśnie na tym egzemplarzu. Napisze co było zrobione jak auto kupiłem ( co zaobserwowałem że jest dłubnięte)

Na pewno jest centralny intercooler z jakiegos fiata bravo.

Wskaźnikn doładownia na słupku 

Zawór DV był jakiś chinol niklowany zamieniony na orinał 

Auto kupione z padniętą przepływką (około roku usterka wystepowała) wymineniona przepływka w mojej ocenie mierzy prawidłowo)

Ogólnie lambda w aucie jeszcze orginał, i tutaj mam obawy co do prawidlowych pomiarów 

wydłubany katalizator czyli pusta puszka (DP juz czeka żeby go zastąpić)

Teraz napisze co zrobiłem w skrócie atkach niz uzywak orginal 

Wyciągniety silnik rozebrany na śrubki nowe pierscienie panewki gł. korbowodowe panewki walka posredniego wymnieniona pompa oleju na orginal bo byl topran który miał większe luzy na zębach niż używany orginał, wymieniony lańcuszek napinacz rozrząd, uszczelniacze zaworowe no i wszystkie uszczelki jakie sa możliwe w silniku skrzyni i dyfrze.

Obserwacje to auto po złożeniu chodzi prawidłowo przynajmniej dla mnie żadnych niepoojących dźwieków nie ma (juz jest 4 tyś po złożeniu )

Wskażnik doładownia pokazuje jak na serie czyli 0,6 w piku (0,5 stałe )ale przy około  4000 juz słabnie aż do 0,35 przy odcince /

NIe ma problemu z rozruchem i kręcniem bączków.

Jedzie do mnie sterwonik od AJL i chciałbym aby był gotowy na przyjęcie nowego sterwnika.

Szukałem danych porównawczych ale jakoś nie mogłem nic sensownego znaleźć stąd pytanie do znawców.

P.S Mam jakieś doświadczenie ale z tdi a tutaj trosze tak po omacku. 

 

 

 

002 007 1.csv 013 025 1.csv 008 2.csv LOG-01-007-002-xx1.8t2x.CSV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda wszystko całkiem dobrze, turbo jest jakieś wieksze od serii, albo jest troche mocniej naciagnieta gruszka, ogólnie nie ma sie czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo orginał a to że troche świeci jak sie spałuje to już gdzieś znalazłem że Norma . 

Dzięki czekam na sterownik w takim razie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...