Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wzrost poziomu oleju w silniku


nedvied

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam AUDI A4 B8 2.0 tdi 2013. Miesiąc temu wymieniałem olej w silniku wraz z wszystkimi filtrami w sprawdzonym warsztacie samochodowym. Po około tygodniu od wymiany zauważyłem na komputerze wzrost poziomu oleju w silniku. Po dwóch tygodniach poziom osiągnął już ponad max na wskaźniku komputera. W warsztacie polecili żeby wymienić olej i obserwować co będzie się działo. Tak też zrobiłem. Po tygodniu widzę na komputerze wzrost poziomu na skali. Fizycznie też poziom oleju wzrósł po sprawdzeniu miarką. W warsztacie mówią, że to prawdopodobnie wina zapchanego filtra DPF i olej napędowy dostaje się do silnikowego. Tylko, że komputer nie sygnalizuje błędu DPF a nawet nie było jeszcze sytuacji żebym zaobserwował wypalanie. Auto użytkuję od 3 miesięcy. Robi trasy około 20km dwa razy dziennie przeważnie. Faktycznie czujnik DPFa może nie sygnalizować jego zapchania w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden czujnik nie sygnalizuje zapchania dpf. 20 km to za mało, ten silnik nawet nie ma chyba 90 stopni po 20km,tak był u mnie. Jak przyjedziesz na miejsce i masz podwyższone obroty silnika i wentylator chodzi to nie przerywaj wypalania dpf. Żeby się wypaliło jest dodatkowo wtryskiwane paliwo i to paliwo rozrzedza olej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy na postoju, na biegu jałowym obroty silnika nie przekroczyły 800/min. nigdy. zawsze oscylują w tych granicach. Czy w tym momencie następuje i jest możliwe wypalanie DPF? Ktoś na innym forum napisał, że wzrost poziomu oleju silnikowego może być związany z "laniem" wtrysków. Co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli silnik chodzi równo bez takiego czasami,, szarpnięcia"to wtryski są ok. Nigdy nie chodził z podwyższonymi obrotami? A wentylatory chodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Lejące wtryski też mogą to zrobić. Podłącz auto do komputera i sprawdź korekty na wtryskach. Sprawdź też ile jest sadzi i popiołu w filtrze dpf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...