Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Letnie 215/40/18 czy 225/40/18 do a4 b6 ?


dekiel 13

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie  , jaki rozmiar opon letnich  polecacie do a4 b6 - 215/40/18 czy 225/4018 ?  Jakie są Wasze doświadczenia oraz plusy i minusy wyboru jednego czy drugiego rozmiaru ?

Opcje są różne w zależności od Silnika i rodzaju napędu.

Audi-A4-b6.png
FURORA.TV

Wszystko wskazuje na to, że lada dzień ciepła i miła jesień zmieni się w jesienną pluchę. To oczywiście najwyższy czas, aby zmienić „buciki” w...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 225/40R18 i nie wyobrażam sobie innych wariantów. Jest sztywno, wnęka ładnie wypełniona, ale nie czuję też każdego defektu nawierzchni. 

IMG_20191020_214530.jpg

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo też zależy od szerokości felgi. 

Ja swoją mam dość szeroką i 225/40 jest mocno naciągnięta i rantu ochronnego brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fele mają 8 cali szerokości co jest wartością graniczną przy oponie 225 i "w miarę" ok. 215. Różnica w wadze jest minimalna , podobnie jak i w oporze toczenia. Średnica bardzo zbliżona a obie prawidłowe, cena bez znaczenia.  Kwestia , który rozmiar wybrać. :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dekiel 13 napisał:

Fele mają 8 cali szerokości co jest wartością graniczną przy oponie 225 i "w miarę" ok. 215. Różnica w wadze jest minimalna , podobnie jak i w oporze toczenia. Średnica bardzo zbliżona a obie prawidłowe, cena bez znaczenia.  Kwestia , który rozmiar wybrać. :co:

W zależności czy wolisz mieć gumę delikatnie naciągniętą czy też bardziej chroniącą felgę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...