Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] A może tak wykorzystać kolorowy wyświetlacz???


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy ...

Czy ktoś już rozważał temat wstawienia nawigacji do naszych ślicznotek?

Jak wyglądają opcje, jaki wachlarz możliwości i rozpiętość cenowa?

A jak już ktoś do tematu podchodził, to jakie są pierwsze obserwacje?

No bo mnie to temat kusi, nie powiem ... :rolleyes: A montowania Mio i oczekiwania na łapanie fixa mam już serdecznie dość :angry:

Zdrowaś

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t39157.0.html;msg444371;highlight=most+opto#msg444371

W B6/B7 rzecz polegała na tym, że system był centralny (rns-e) i przez to instalacja była stosunkowo prosta, w B8 jest już trochę inaczej. Każdy z elementów jest połączony siecią MOST (optyk) (w rns-e była to sieć CAN).

W platformie B8 kolorowy wyświetlacz może być zamontowany również bez jednostki nawigacji - jest jednak 6,5 calowy zamiast 7cala.

Wtedy również wszystkie kontrolki są na przednim panelu. W przypadku MMI włącznie z nawigacją mamy do dyspozycji tę obrotową gałkę.

aec927.jpg

bez gałki, ale prawdopodobnie z kolorowym displayem

Ale teraz, navi przychodzi znowu z monochromatycznym wyświetlaczem jaki kolorowym. W tym pierwszym nawi działa na CD, w drugim na DVD.

be5827.jpg

nawi z gałką, ale bez kolorowego wyświetlacza

d94427.jpg

i tu już real MMI high - czyli z drive selectem oraz kolorowym wyświetlaczem

Teraz musicie sobie odpowiedzieć co macie i do czego dążycie...

Żeby uzyskać real mmi high nalezy zmienić :

- display

- drive select

- panel środkowy

- nowy wzmacniacz

- nawigację

- wszystko połączyć optykiem

- zakodować VCDSem

Sporo roboty.... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bez gałki i z kolorowym wyswietlaczem wiec musze to wszystko miec co wymieniles pre_pl tak??

a jaki koszt tego mniej wiecej i gdzie to wszystko dostac?? w ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobi... no jak sam widzisz, nie jest prosto odpowiedzieć na pytanie "co trzeba zmienić"

Jeśli masz DriveSelect, to przy zmianie na navi przyciski wędrują pod cd-changera (który zastępuje radio). Bez nawi przy opcji Drive Select, te przyciski są gdzieś pod "hand brake'iem"

U siebie nie musisz oczywiście zmieniać wyświetlacza :) Jak już masz kolor, to w nawi jest ten sam.

Aaa. Te nawigacje występują już w trzech generacjach, w Q5 wprowadzono G3, która ponoć ma możliwość dvd video-playbacku (nie wiem co to dokładnie oznacza na razie :naughty: ).

Tu jeszcze taki dokument opisujący trochę infotainment:

http://www.kingslynn-audi.co.uk/parts_and_accessories/infotainment/Audi%20Infotainment.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matko, ale temat ruszyłem

z tego co widzę, to nie będzie łatwo coś zrobić

co prawda na allegro można już znaleźć osoby które proponują modyfikację, ale ... :mysli:

zdrowaś

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item578538037_audi_mmi_montaz_telefon_bluetooth_a5_a6_a8_q7.html

ten sprzedajacy cos tutaj proponuje w tym temacie jakby, ale nie wiem :mysli:

Tobi, prosta sprawa - jak masz system MMI HIGH w aucie, to się podyskutuje i zrobi

Natomiast bez tego systemu, a przy "zwykłych" radiach Chorus lub Symphony - klops i kotlet. Prucie połowy auta, wymiana drutów itd.

Wiadomość od gościa z podanego linku

Koszt - ...naście tysięcy

Nie jest dobrze :kwasny:

Zdrowaś

K.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item578538037_audi_mmi_montaz_telefon_bluetooth_a5_a6_a8_q7.html

ten sprzedajacy cos tutaj proponuje w tym temacie jakby, ale nie wiem :mysli:

Tobi, prosta sprawa - jak masz system MMI HIGH w aucie, to się podyskutuje i zrobi

Natomiast bez tego systemu, a przy "zwykłych" radiach Chorus lub Symphony - klops i kotlet. Prucie połowy auta, wymiana drutów itd.

Wiadomość od gościa z podanego linku

Koszt - ...naście tysięcy

Nie jest dobrze :kwasny:

Zdrowaś

K.

dokładnie tak jest... sporo gadżetów do wymiany.. no i te optyki

Ale panowie.. w B6/B7 również jest sporo kabli do położenia.

Ja bym się absolutnie nie załamywał i zbadał dogłębnie temat - czyli od początku, co akurat w moim aucie jest potrzebne (każde będzie inne i ciężko napisać).

Jesli chcecie uzyskać odpowiedź na forum, to niestety musicie trochę "pokazać" swoje auta co mają w środku, albo dobrze opisać.

No i śmiem wątpić, że "naście tysiaczków" (choć nie wiem)

Trzeba zebrać do kupy listę potrzebnych "devajsów" i podliczyć, które są najdroższe i szukać na ebajach lub allegro.

[br]Dopisany: 23 Marzec 2009, 22:49_________________________________________________

a przy "zwykłych" radiach Chorus lub Symphony - klops i kotlet

obojętnie czy ma się kolorowy display, czy chorusa, czy coś tam...

to i tak trzeba położyć optyka do tyłu auta.

Więc wydaje mi się, że nie ma znaczenia "co mamy w aucie"

Raczej znaczenie ma czy mamy już navi czy nie (to mono, ale to chyba oczywiste)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba taka usluge widzialem na allegro... 2.5 klocka to chyba kosztowalo ( zmiana standardowego wyswietlacza na kolorowy z zaprogramowaniem itp)

Dave, powiem krótko - za takie pieniądze to by było rezane natentychmiast

No ale to niestety kosztuje raptem 4 razy więcej - przynajmniej wg ekipy z Krakowa, tam jest niezły squad od tematów navi

Za konkretne sugestie innych możliwości będę szczerze zobowiązany

Zdrowaś

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...