Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Stuki w silniku 1.8T


pikny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Po zdemontowaniu pokrywy klawiatury stwierdziłem, że do wymiany kwalifikują się hydrauliczne popychacze. Wymieniłem je niezwłocznie lecz problem pozostał. Mało tego pojawił się jeszcze większy, jadąc z garażu do domu silnik zaczął strasznie strzelać (miałem nadzieję że przyczyną jest łańcuszek i napinacz na wałkach rozrządu):wallbash: a podczas zmiany biegów silnik zgasł bez możliwości ponownego odpalenia. Po rozebraniu pokrywy klawiatury okazało się że wszystko jest ok jednak silnik jest zblokowany. Następnie popuściłem rozrząd i okazało się że problem jest z dolną częścią silnika (wałkami można kręcić). Moje pytanie brzmi co mogło się stać z tym silnikiem i co najlepiej zrobić-remont czy wymiana silnika? Silnik w tej chwili ma przejechane około 182000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że miałeś problem z popychaczami i zawory się podstawiły. Następnym etapem była kolizja tłoków z zaworami. Teraz rozbierz wszystko i dokładnie zweryfikuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to coś poważnego, to najlepiej wymienić na inny używany silnik. Oczywiście zawsze jest pytanie w jakim stanie jest silnik nowokupowany. Ja bym postawił sprawę jasno: kupię cały silnik z wymianą i gwarancją na 3 miesiące. Będzie czarno na białym - klient ma byc zadowolony. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem możliwości sprawdzenia ciśnienia oleju lecz kontrolka gasła po zapaleniu i nie zapalała się. Co do ściągania miski olejowej wczoraj spędziłem 5h przy tej operacji i niestety nie udało się mi tego ściągnąć ;( nie wiem czy przy kole zamachowym są jakieś śrubki do demontażu miski?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzeje kotleta trochę. Od roku szukałem przyczyny stuków w moim 1.8t AEB... Kontrolka oleju się nie zapalała w czasie pracy silnika. Pierwsza diagnoza, że szklanki stukają... Wymienione i brak efektu. Pompa oleju może dawać za słabe ciśnienie i faktycznie wymagała już wymiany, ponieważ zaworek zwrotny był porysowany... Po wymianie dalej stukał... Napinacz i łańcuch też wymieniłem... Kilka dni temu stukanie się nasiliło i inny mechanik zaczął szukać przyczyny no i znalazł... Koło zębate wałka pośredniego się poluzowało i stukało, wybijając klin stopniowo coraz bardziej... Po wymianie nastała upragniona cisza xD panewki też były sprawdzone i wymienione na nowe mimo że stare nie wykazywały zbytnio zużycia. Panewka wałka pośredniego była wykruszona co uszkodziło starą pompę oleju. Dodaje ten post dla potomnych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...