Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z światłami


Machinarz

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Machinarz napisał:

Ustawione na oko.

Masz te projektory wsadzone w powyższą lampę za zdjęcia? Przecież to zwykła lampa albo xenon ale nie bixenon. Nie pasują do niej te projektory. Pokaż zdjęcie złożonego projektora i zrób fotkę miejsca gdzie wchodzi palnik by było widać od tej strony przesłone. Widzę na fotkach że to nie są projektory bix z b6,inna długość i inne mocowanie palnika.  Co to za lampy i skąd je masz?

IMG_20200307_113727_1.thumb.jpg.d3bfc268cbf41c1ba03f763a7ad30f39.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwykła lampa Xenon, ale czemu te projektory miały by nie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Machinarz napisał:

Tak zwykła lampa Xenon, ale czemu te projektory miały by nie pasować?

Pomyliło mi się iż masz bixy,jeden projektor masz z regulacją przesłony (anglia-eu) drugi zwykły ,masz chyba pierwszą wersję xenonu na d2s. Pokaż fotkę lampy z zamontowanym palnikiem i otwartą klapką z tyłu 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pila24 napisał:

Pomyliło mi się iż masz bixy,projekty masz z regulacją przesłony (anglia-eu),masz chyba pierwszą wersję xenonu na d2s. Pokaż fotkę lampy z zamontowanym palnikiem i otwartą klapką z tyłu 

Jedna lampa jest z Włoch druga z Francji- ta regulacja. W poniedziałek pokażę dziś już nie chce grzebać. Myślę że wszystko jest dobrze zamontowane bo raczej nie za bardzo coś można pomylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Machinarz napisał:

Jedna lampa jest z Włoch druga z Francji- ta regulacja. W poniedziałek pokażę dziś już nie chce grzebać. Myślę że wszystko jest dobrze zamontowane bo raczej nie za bardzo coś można pomylić.

Nie wiem czy to jest fizycznie możliwe ale jak dla mnie to przesłony są osadzone do góry nogami. Wiązka światła na to wskazuje 

Sprawdziłem właśnie na projektorze h7 czy da się wsadzić przesłone do góry nogami,odpowiedź brzmi tak :) daj fotki z wyciągnięty palnikiem by było widać przesłony i wszystko będzie jasne 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 20:51, pila24 napisał:

Nie wiem czy to jest fizycznie możliwe ale jak dla mnie to przesłony są osadzone do góry nogami. Wiązka światła na to wskazuje 

Sprawdziłem właśnie na projektorze h7 czy da się wsadzić przesłone do góry nogami,odpowiedź brzmi tak :) daj fotki z wyciągnięty palnikiem by było widać przesłony i wszystko będzie jasne 

Może te odbłyśniki są do góry nogami ale no nie da się inaczej włożyć tego w jednej soczewce bo jest taki wypustnik na przesłonie co pasuje i wchodzi w dziurę tylko z jednej strony odbłyśnika, druga przesłona takiego nie ma więc dałoby się to założyć inaczej.

 

IMG_20200309_095330.jpg

IMG_20200309_102132.jpg

IMG_20200309_102046.jpg

IMG_20200309_102327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nwm czy to dobra pozycja jak węższe mocowanie jest na górze, wcześniej ciągle było to szersze mocowanie na górze ciągle, tylko no nie pasuje mi ta jedna przesłona z tą wypustką gdybym miał założyć to inaczej.

15837464247631023476708434387378.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że przesłonę miałbym umieścić tak ale to chyba jest właśnie do góry nogami.

1583746702533226580077435236296.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz taki widok jak na tym zdjęciu po wyjęciu palnika to jest osłona prawidłowo założona. Ale wówczas nie powinny tak świecić,w skrócie światło po przejściu przez ogniskową soczewki daje odwrotną wiązkę światła obróconą o 180 ° i wiązka światła na ścianie ma wyglądać tam samo jak wygląda przesłona.

 

IMG_20200309_102327.thumb.jpg.fe132fbc473c13fd2cb6aec897cdb906.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał:

Jak masz taki widok jak na tym zdjęciu po wyjęciu palnika to jest osłona prawidłowo założona. Ale wówczas nie powinny tak świecić,w skrócie światło po przejściu przez ogniskową soczewki daje odwrotną wiązkę światła obróconą o 180 ° i wiązka światła na ścianie ma wyglądać tam samo jak wygląda przesłona.

 

IMG_20200309_102327.thumb.jpg.fe132fbc473c13fd2cb6aec897cdb906.jpg

Lewa lampa świeci w sumie chyba dobrze i jasnym kolorem ale prawa jakoś jakby bardziej na żółto. Z prawej strony jest ta przesłona co ma taką wklęsłość nwm czy to fabryczne jeśli nie to może młotek i ją naprostować bo chyba takie coś nie powinno być?tylko skąd by się wzięło ?

IMG_20200309_171728.jpg

IMG_20200309_102046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa ok świeci,próba wyprostowania dziubka na drugiej przesłonie źle się skończy :) widać ze inaczej złożyłeś projektor w lewej lampie i świeci ona jak trzeba. Wcześniej też źle świeciła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pila24 napisał:

Lewa ok świeci,próba wyprostowania dziubka na drugiej przesłonie źle się skończy :) widać ze inaczej złożyłeś projektor w lewej lampie i świeci ona jak trzeba. Wcześniej też źle świeciła 

Sama lewa jest niby git a sama prawa nwm co się dzieje projektor jest normalnie złożony i mam go na zewnątrz

IMG_20200309_175518.jpg

IMG_20200309_180002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik dobrze osadzony?Spróbuj odpalić lampę z wyciągniętym projektorem,świeć na ścianę i próbuj poruszać palnikiem 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o to się rozbiegało coś tam nie dochodziło minimalnie, narazie złapałem to prowizorycznie ale linia znalazła się i w prawym

15837766158593913089493956626439.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, pila24 napisał:

Palnik dobrze osadzony?Spróbuj odpalić lampę z wyciągniętym projektorem,świeć na ścianę i próbuj poruszać palnikiem 

Dobra już teraz wszystko wiem w prawej właśnie ten palnik coś nie chciał się trzymać w odpowiedniej pozycji, trzeba jeszcze ustawić na stacji i sprawdzić jak to świeci. Dzięki wielkie za pomoc kłaniam się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Machinarz napisał:

Dobra już teraz wszystko wiem w prawej właśnie ten palnik coś nie chciał się trzymać w odpowiedniej pozycji, trzeba jeszcze ustawić na stacji i sprawdzić jak to świeci. Dzięki wielkie za pomoc kłaniam się ?

Nie ustawiaj na stacji,jeżeli masz ori xenon z samopoziomowaniem to bez kompa nie pójdzie a na skp o tym nie słyszeli nawet. Jeżeli masz tylko lampy xenon bez reszty to sam sobie ustaw na równo pod ścianą,w miarę oddalania wiązka światła ma schodzić w dół i świecić na wprost a nie skręcać. Ja sam ustawiam od lat,nie ma żadnego oślepiania a światła świecą możliwe daleko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...