Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagła awaria większości elektroniki


Pazly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od około 2 miesięcy jestem posiadaczem Audi a4 b7 1.8T, wczoraj gdy wróciłem do domu zamknąłem samochód za pomocą central zamka. Dziś rano probujac otworzyć za pomocą centr zamka nie otworzył się.., mało tego, nie mogę otworzyć bagażnika, nie działają przednie szyby (z tyłu jest na korbke), oświetlenie na suficie, nie działaja światła wsteczne, nie zamyka automatycznie kiedy już przekrocze te 20km/h, sprawdzałem bezpieczniki wszystkie są ok. Piszę tego posta bo wierzę że ktoś mi doradzi od czego zacząć diagnostykę błędu żeby mnie nie skroili.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod fotelem kierowcy, pod wykładziną, w plastikowej puszce znajduje się moduł komfortu - sprawdź czy nie pływa w wodzie. Tam nie powinno być grama wilgoci. Warto też zobaczyć czy przekaźniki na dnie plastikowej puszki, w której siedzi komputer silnika, są suche. Dekiel tej puszki powinien być przykręcony na 5 śrub, tak swoją drogą. Wspominam o tym, bo jedna ze śrub znajduje się pod odrzutnikiem wody, więc dostęp do niej jest utrudniony i jeśli ktoś tam już coś majstrował to z lenistwa mógł jej nie przykręcić. A to sprzyja przedostawaniu się wilgoci do środka.

Przy okazji sprawdź odpływy wody pod akumulatorem i serwem hamulcowym.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyczyścić wszystkie odpływy w podszybiu/grodzi i co pół roku robić ich inspekcję by woda nie wlatywała do środka.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b7 nie ma tej osłony grodzi jak w b6,możesz sobie sprawić taką. Nie dość że ładniej wygląda jak podniesiesz maskę to jeszcze syfu tyle nie wleci do grodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...