Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wibracje całego auta powyżej 140 km/h - Proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, zwracam się do Was z prośbą bo już nie wiem co robić.

Po zmianie opon z letnich alufelg 17" na zimowe stalówki 16" (może to być czysty przypadek) auto zaczęło dziwnie zachowywać się przy 140 km/h i więcej - Im wyższa prędkość tym gorzej (obroty nie mają znaczenia). Mianowicie: auto całe wibruje jakby miało się rozpaść, przypomina to odczucie niedokręconych dobrze kół. Stalówka przykręcona śrubami na których trzymały się wcześniej alufelgi- nie wiem czy to ma znaczenie, wolę powiedzieć wszystko.
Myślałem, że to wina opon dlatego wywaliłem yokohamy z 2016 i wrzuciłem nowe opony. Nic to nie dało. Felgi z oponami 3 razy były wyważane za każdym razem w innym zakładzie, wszystko jest okej. Nie wiem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, czytałem już wiele tematów na różnych forach, to raczej nie jest problem z dwumasą bo po wciśnięciu sprzęgła/wrzuceniu na luz nic się nie dzieje, wibracje jak są tak były, spada ich częstotliwość wraz z obniżaniem prędkości. Przy 180 Km/h wibracje są nie do zniesienia, po prostu strach jechać tym autem przy takiej prędkości, gdzie na letnich leciałem sobie normalnie 200 i wszystko było spoko.

Podejrzewam, że mogą to być przeguby wewnętrzne albo zewnętrzne lub łączniki stabilizatora, nie chciałbym po prostu wywalać kasy w błoto żeby szukać przyczyny, może ktoś miał podobny problem co ja i rozwiązał go w jakiś sposób?

Opublikowano

Załóż z powrotem 17 i sprawdz czy problem zniknie

Opublikowano

tez mi sie wydaje ze przeguby wewnetrzne moga to byc miałem podobny przypadek wyminiłem jeden i jest ok był po prostu obrobiony wewnątrz 

 

nie wiem jak to mechanik zdiagnozował może podniósł auto wrzucił bieg i rozpedził koło i patrzał czy któryś wibruje 

Edytowane przez adioss995

Opublikowano
  • Autor

Rozwiązanie problemu:
Uszkodzone opony z tyłu. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Opona wyważona tydzień temu już się rozważyła na ponad 50 gram. Tragedia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.