Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ATJ] Nie działa pedał gaz


knes26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj moja a4 mnie rozczarowała pojechałem do pobliskiego miasta ok 40 km. Działo sie to koło 22 ;) Zostawiłem autko pod domem i koło 3 w nocy chcę wrócić do domu odpalam wszystko ok ruszam i żenada nie mogę dodać gazu ehh miga kontrolka od świecy żarowej chyba taka pętla ;( ehh tak długiej podroży tym autem nie miałem ;/ chciałem jutro na komputer jechać ale dziś odpaliłem i wszytko ok koledzy co mogło być przyczyna ?? takowej usterki bo więcej takiego zaskoczenia nie chce przeżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj błędy - zapisały się na pewno.

Grając w "chybił-trafił" - ja typuję pedał gazu (zdarzają się jego awarie) bądź problemy w komunikacji ECU.

Tak więc Twoja idea odczytu błędów jest jak najbardziej słuszna i niezmiernie wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś w pasacie takie same objawy tz. brak reakcji na gaz kontrolka świec żarowych zaczęło się to dziać po zalaniu ECU, objawy był tylko zimą latem sie uspokajało, objawy pojawiały się oczywiście losowo tz. nie zawsze, ale nie rozwiązałem problemu bo sprzedałem auto. Ja obstawiam komputer + wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pojechałem na miasto w jedną stronę było normalnie postawiłem na jakieś 40 minut auto ;/ później chce jechać i znów to samo prędkość max ok 50 na godzinę ;/ nie ma rady jutro musze sie dotoczyć na komputer ;/ to chyba od wilgotności zalezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos (nie pamietam kto) ladnie kiedys okreslil - sprawdz czy nie masz wiosny w kostach obok ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzis na kompie VGA przeswietlil 00777 czujnik połozenia pedału przyspieszenia wywyaliło taki błąd ehhh kurde znów wydatek sie szykuje zostawiłem na warsztacie i nie wiem co robić ;/ koleś mówi ze trzeba będzie pewnie zajrzeć do czujnika i nowy jak coś wstawić orientujecie sie jaki to koszt ?>?? ehh Audi mnie z torbami pusci :( trzeba pewnie zminic na lepszy model :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt pedału z potencjometrem (według allegro) to teraz około 100-200 zł. Walczyłem z tym tematem w wozidle rodziców (B5 AJM). Nie ma sensu niczego naprawiać, czyścić, bo problem i tak wróci. Udało mi się zdobyć całość od B6 AWX za 40 zł i do tej pory nie sprawia żadnych problemów. Wymiana - szybka i prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówił o nówce, to może tyle kosztować :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...