Treść opublikowana przez siniakTDI
-
Spociki w Kielcach
Przyznać się kto to był ? http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111124/POWIAT0110/732328209
-
Spociki w Kielcach
Grzanek coś ty zmienił fure??? toto srebrne na podwurku to twoje???
-
Spociki w Kielcach
Są takie mendy na świecie, nikt co na spotach się czasem pokazuje to na pewno tego nie zrobił, choć idąc innym tropem to i grzanka nie można wykluczyć (grzanek złego słowa o tobie chłopie nie powiem :-), ale jak tak myślę to i sobie do końca nie wierzę, więc tak jak mówisz jak tu się nie wku…ć.
-
Spociki w Kielcach
@michal-oracz porób logi dynamiczne, bo ta nowa turbina może za dużo dmuchać i trzeba ja wyregulować co by takiego kopa nie miała
-
Spociki w Kielcach
znaczy się pędzimy bimberek............. skosztował by takiego trunku
-
[A4 B6 1,9TDI 96KW] Włącza sie wskaźnik ESP i zaczyna telepać silnikiem.
Pewnie któryś pompowtrysk na wykończeniu, sprawdź korekcje na vagu
-
[ALL B6] Jakie powinny być napięcia w kostce od czujnika kąta skrętu G85
- [ALL B6] Jakie powinny być napięcia w kostce od czujnika kąta skrętu G85
Powiem tylko że przyczyną usterki nie był moduł kierownicy J527 po wymianie i zakodowaniu na nowy nic się nie zmieniło, choć wszystko na to wskazywało, a winowajcą okazał się sam czujnik skrętu kierownicy G85 zespolony z taśmą airbag, nie wiem co tam mogło się zepsuć (kilka foto-diod i prosty układzik scalony ale jednak. Po wymianie na nową taśmę airbag z nowym czujnikiem G85 wszystko wróciło do normy i nie wywala już żadnych błędów. Taśmę z czujnikiem kupiłem od kolegi z forum, używkę ale sprawną bo w serwisie ich pogięło z cenami.- [B6 AVB] Czujnik ESP
a może czujnik skrętu kolumny kierownicy G85, vag by więcej podpowiedział .........czy zgadujemy dalej?- Spociki w Kielcach
Grzanek mówisz o tym module bo nie bardzo kojaże ??- Spociki w Kielcach
A co to jest ??- Spociki w Kielcach
Próbowałem kalibracji Vagiem nie wiem czy adaptacja to to samo co kalibracja, ale kalibrację idzie zrobić dopiero jak pogasną kontrolki ESP i ABS ale wtedy to czujnik sam się potrafi skalibrować zaczym podłącze Vaga......A propo utraty nastaw podstawowych G85 to przyczyna chyba będzie leżeć w tym niskim napięciu na pinie 4 czyli zacisku 30, zdejmowałem kierownice kilka razy i zawsze jest tam napięcie 3.55 Volt a powinno chyba być 12V tylko dlaczego takie niskie?? Ale jak tam dorzucić zasilanie z baterii, chyba bez wizyty u ciebie się nie obędzie ??- Spociki w Kielcach
Grzanek nie masz może na "stanie" taśmy airbag lub modułu sterującego kolumną kierownicy do mojego wozu, bo mi się cuś wysypało, tylko nie wiem czy taśma czy moduł, a zauważyłem że lubisz porozbierać takie B6-tki na czynniki pierwsze więc może w ramach potestowania założyli byśmy coś z demontażu żeby się upewnić na 100 procent który to element nawala..... a zresztą zerknij może miałeś już taki przypadek i go naprawiałeś http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_jakie_powinny_byc_napiecia_w_kostce_od_czujnika_kata_skretu_g85-t116848.0.html;msg1387089#msg1387089- [ALL B6] Jakie powinny być napięcia w kostce od czujnika kąta skrętu G85
Pilnie potrzebuje rozpiskę jakie powinny być napięcia na poszczególnych pinach w module sterującym elektroniką kierownicy J527 , ponieważ nie mogę poradzić sobie ze zdiagnozowaniem co mam uszkodzone:taśma,moduł czy jeszcze coś innego. Po podpięciu auta pod komputer wyskakują dwa błędy w module ABS: Control Module Part Number: 8E0 614 517 Component and/or Version: ABS/ESP front D1320 Software Coding: 04255 Work Shop Code: WSC 06435 3 Faults Found: 01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30 35-00 - - 00778 - Steering Angle Sensor (G85) 37-10 - Faulty - Intermittent 00778 - Steering Angle Sensor (G85) 37-10 - Faulty - Intermittent Readiness: N/A Błędy te nie dają się skasować vagiem kiedy świecą się kontrolki ABS i ESP, cały czas powracają, dopiero jak pojeżdże samochodem ok. 20 minut, parę razy w trakcie jazdy zgaszę silnik to kontrolki same gasną, najpierw gaśnie ABS i świeci się samo ESP, a po pewnej chwili samo gaśnie też kontrolka ESP i jest już wszystko wpożądku do końca dnia. Wtedy mogę pokasować błędy vagiem i już nie wracają (tak jakby czujnik G85 się sam kalibrował) . Wtedy też zaczyna pokazywać kąty skrętu w grupie ABS 005 pozycja 1. Aż do następnego dnia kiedy to rano odpalam auto i znów wyskakują kontrolki ABS i ESP i tak w kółko pojeżdże samochodem i samo się naprawia ale jest to trochę denerwujące bo rano nie działa mi ani ABS ani ESP. Nie wiem co nawala czy to taśma, czy może moduł, błędy mówią że coś się dzieje z napięciem na zacisku 30, tylko nie wiem w którym miejscu jest problem. Do samego modułu dochodzi chyba dobre napięcie w okolicach 12, 13 Volt, natomiast na samym module we wtyczce odpowiedzialnej za czujnik kata skrętu G85 występują jakieś małe te napięcia Kostka D – Czujnik kata skrętu G85 Kostka E - sygnału dźwiękowego H1 Pin 1 = 4,96 V Pin6 = 4,96 V Pin1 = 0,00 V Pin2 = 4,96 V Pin7 = 4,96 V Pin2 = 5,04 V Pin3 = 4,96 V Pin8 = 4,96 V Pin4 = 3,55 V Pin9 = 0,00 V Pin5 = 2,69 V Pin10 = 4,96 V Kto wie jakie powinny być prawidłowe napięcia na tej kostce "D" ? Akumulator wymieniałem na nowy, bo myslałem że to jego wina ale to nie to na nowym mam napięcie 12,59V auto chyba nie kradnie prądu 0,03A bez kluczyka w stacyjce.- [ALL B8] Problem z esp abs audi a4 b8
Wchodzimy do: [select] [03 - ABS Brakes] [Fault Codes - 02] [Done, Go Back] Skręć kierownice o co najmniej 30° w lewo a następnie spowrotem [Meas. Blocks - 08] Kanał 005 pole 1 zobaczysz tam wartości kąta skrętu w stopniach, należy ustawić na wartość 0,0° tolerancja ±5.0 ° [Done, Go Back] [Login - 11] Wpisz 40168 [Do It!] [basic Settings - 04] Group 001 [Go!] [Done, Go Back] [Fault Codes - 02] błąd związany z czujnikiem G85 powinien się już nie pokazywać [Done, Go Back] [Close Controller, Go Back - 06] wszystko robić na odpalonym silniku.- [ALL] Tylne głośniki nie grają przy nieoryginalnym radiu -elektryka czy adapter???
Ja kupiłem ten z pierwszego linku z car audio i głośniki tylne zaczeły grać jednak jakość tego dźwięku pozostawia trochę do życzenia, podłączyć jest prosto nie da się nić zrobić na odwrót żeby nie zadziałało...- [B6 ALT] Problem z ESP i stopem
Lepiej podłącz VAG i sprawdź błędy zapisane w sterowniku ABS, bo przyczyny pojawiania sie kontrolek ESP i ABS mogą być zupełnie inne np. coś nie tak z czujnikiem kąta skrętu G85 na kolumnie kierownicy. Koniecznie sprawdź błędy......- Spociki w Kielcach
Tej pompy przy wymianie czujnika temperatury paliwa nie trzeba odpowietrzać, czujnik jest pod dekielkiem więc dużo roboty nie ma, ale jest tam (przy dekielku pompy) taka jedna upierdliwa śruba której bez odpowiedniego klucza raczej nie odkręcisz no chyba że się przygotowałeś i posiadasz taki kluczyk. Możesz też zaopatrzyć się w uszczelkę pod ten dekielek. Co do temperatury to może jeszcze nie jest jakaś wielka tragedia, ale musisz go naprawdę nieźle pałować może mu odpuść kapkie...- [B6 AYM] Problemy z odpaleniem
Moim zdaniem kolega dobrze mówi i to będzie zbyt słaby akumulator No dobrze sprawdzałeś pewnie na nieodpalonym silniku (mowisz 12V) albo już po odpaleniu (14 V) ale czy sprawdzałeś jakie jest napięcie w momęcie kręcenia rozrusznika, może wtedy już spadać nawet do 9 volt a to oznacza zbyt niską sprawność AQ i będą takie cyrki (mówie tu o pojawianiu się kontrolek ESP i ABS )- [B6 AWX] Problem z wykasowaniem błędu
No dzisiaj na zlocie sprawdziliśmy, w jakim stanie jest mój aqumulator, no i jak samochód jest nieodpalony jest 11, 9 Volt a w czasie odpalania spada na chwile w granice 9,6 Volt, a to juz stanowczo za mało żeby system ESP prawidłowo "wystartował", więc radze ci sprawdzić akumulator........- [B6 AWX] Problem z wykasowaniem błędu
U mnie też jest (pojawia się) ten błąd odkąd temperatury znacznie spadły w okolice 0*C Control Module Part Number: 8E0 614 517 Component and/or Version: ABS/ESP front D1320 Software Coding: 04255 Work Shop Code: WSC 06435 3 Faults Found: 01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30 35-00 - - 00778 - Steering Angle Sensor (G85) 37-00 - Faulty 00778 - Steering Angle Sensor (G85) 37-00 - Faulty Readiness: N/A jak temperatura skoczy troszkę powyżej 5*C kontrolka ESP mi się nie zapala i jest chwilowo spokój z tym błędem. robiłem już adaptacje tego czujnika ale to pomaga na chwile, jak się zrobi zimniej to błąd czujnika G85 powraca. Czyżby to już za słaby akumulator ?? a może jednak ten czujnik jest uwalony, ale to by błąd ESP był cały czas, a u mnie jak pojeżdżę troszkę samochodem to kontrolka ESP sama gaśnie po czym z rana znów potrafi się zapalić i jest błąd czujnika G85. już nie wiem od czego zacząć czy rozbierać kolumnę kierownicy i oblukaćtą taśmę czy zmienić akumulator..... Dodam tylko jeszcze że "czasami" ale nie zawsze razem z kontrolka ESP zapala mi się kontrolka ABS- [B5 AFN] Przy temperaturze 0 st.cel. świece nie są podgrzewane
Niestety, ale nie można sobie zmieniać temperatury, przy której komputer załącza świece, żeby podgrzewały przed uruchomieniem silnika, temperatura ta jest stała [ +5*C ] . Jedyne, co można zmienić w charakterystyce pracy świec, to wydłużyć czas ich grzania, co jednak obciąża AQ i same świece.- [B6 AWX] Proszę o analizę tego błędu
Musisz dokonać kalibracji czujnika kąta skrętu G85 za pomocą programu vag-com, bo najwidoczniej utracił nastawy podstawowe, nie bawiłeś się w wyjmowanie bezpieczników na oslep albo nie odłanczałeś AQ.......? Wchodzimy do: [select] [03 - ABS Brakes] [Fault Codes - 02] [Done, Go Back] Skręć kierownice o co najmniej 30° w lewo a następnie spowrotem [Meas. Blocks - 08] Kanał 005 pole 1 zobaczysz tam wartości kąta skrętu w stopniach, należy ustawić na wartość 0,0° tolerancja ±5.0 ° [Done, Go Back] [Login - 11] Wpisz 40168 [Do It!] [basic Settings - 04] Group 001 [Go!] [Done, Go Back] [Fault Codes - 02] błąd związany z czujnikiem G85 powinien się już nie pokazywać [Done, Go Back] [Close Controller, Go Back - 06] wszystko robić na odpalonym silniku.- [B5 AJM] Co dobrego i złego można powiedzieć o tym motorze
Mówisz wybija się śruba regulacyjna ja bym poszedł dalej że te śruby pod wpływem luzu potrafią się uksyć, ułamać, a gdzie spadnie odłamek wiadomo przez otwory w głowicy i prosto na tłoki....... wtedy pozostaje się tylko przeżegnać i zacząć płakać oczywiście są to sporadyczne przypadki ale możliwe. Tak więc konstrukcja tych starych śrub regulacyjnych to jakaś porażka konstruktorów. Dużo lepiej konstrukcyjnie wyglądają te nowe śruby z łbem kulistym.- Spociki w Kielcach
No to ja też nie zapomne wpaść, tak że do pietnastego na WTC - [ALL B6] Jakie powinny być napięcia w kostce od czujnika kąta skrętu G85