Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Słabo się zbiera


MechanikZeFsi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie ! . Pacjent to A4 B6 1.9 TDI AWX 130 Koni 2001 rok Avant . Problem polega na tym ,że  jest dość słaba ( jakbym jechał z 3 tonowym ładunkiem) niby czuć ta turbine ale słabo się zbiera.. porównanie akurat mam bo posiadam sedana z tym samym silnikiem ,rok itp i tamta to rakieta . Dwa tygodnie temu wymieniłem kompletny rozrząd,  przy okazji wymieniłem hydropopychacze ponieważ były w okropnym stanie popękane , walek rozrzadu również poszedł do wymiany bo krzywki były ostre na krawędziach i dwie krzywki tak jakby rozbite widac bylo poszerzenia. Po zlozeniu dzwięk pracy silnika znacznie sie poprawil ale nadal ta "moc " . Podmienialem juz przeplywke ,map sensor , a nawet juz cala puszke z filtrem . Diagnostyka oczywiscie rozniez zrobiona wszystkie parametry w normach glownie pompki , filtr paliwa wymieniony na nowy również zero efektów,  wycieków brak przy vacum,  sztanga chodzi dobrze , zasysałem ustami wężyk i podnosi się jakoś 2 cm , zaworek n75 podmieniłem z tym od EGR , również brak efektów,  przewody podciśnieniowe wymienione wszystkie , EGR zaślepiony,  na kompie zero błędów. Sprawdziłem również kat synchronizacji i wynosi 0,6 . Paliwo tylko i wyłącznie tankuje na circle i tego drozszego diesla. Przebieg 320 tyś na liczniku. Na postoju wkreca sie dość ładnie na obroty i węże intercoolera twarde , sztanga przy obrotach posnosi sie bo koledze palca przycieło. Pomożecie jakoś? Może macie jakieś pomysły co można jeszcze zrobić.  Dodam,że wałek rozrządu poleciał od wieśwagena passata b5 z małą zagadką bo kodu silnika nie mogliśmy znaleźć na widok oka to samo , ten sam rozrząd, pod pokrywą zaworów to samo , silnik cały ten wzrokowo ten sam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do mechanika najlepiej ze wsi. chyba że chcesz to zajrze w szklaną kulę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego dochodzenia już zrobiłeś ale chyba szkoda czasu i gdybania radzę podjechać na hamownię.

Piszesz "diagnostyka zrobiona ...parametry w normach ... " coś musi być pominięte, wierzę jednak  w Twoje odczucia braku mocy.

Mógłbym zadawać kolejne pytania i to nadal by było wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się wrzucić dziś logi do wglądu ,może coś przeoczyłem. Problemów z rozruchem nie mam , zimny pali na widok kluczyka jeden obrót i chodzi równo, na rozgrzanym sekundę dłużej ale pali. Jedynie hamownia jeszcze ale postaram się coś jeszcze poszukać. A co myślicie o tym walku od passata ? Może w tym wina jest 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamykam temat , silnik padł godzinę temu . Wyzionął ducha , wkręcił się na 5 tyś obr nagle podczas jazdy i zgasł. Teraz kręci jakby nie miał kompresji jakoś 200 obr na min,  a jak kręcę kluczem na walku to czuć że ma kompresję bo ciężko go obrócić i odpuszcza,  dziwna sprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...