Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wilgoć i panel klimatronik


Er6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

pytanko mam czy jak wymieniłem panel klimatronik to trzeba go zaadaptować z komputerem? Bo teraz działa mi tylko przy ustawionej temperaturze „high”,gdy nie jest ustawiony na maxa to słychać jakby nawiewy się blokowały i nie dmuchają tak jak powinny 

a druga sprawa zbiera mi się willgoc/para na szybach od wewnątrz szczególnie na tylnych bocznych szybach,ale na przednich tez 

Czy jeśli w podszybiu nagromadziła się woda to może mieć to taki skutek w postaci osadzającej się wilgoci na szybach?co

do tego maja tylne szyby? Jak najlepiej ustawić klimatronik żeby skutecznie osuszal szyby?

prosze o porady 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypisz vin do nowego klimatronika i zrób nastawy podstawowe. Sprawdź po tym błędy czy są. Dobrze jest też testy zrobić i znów błędy sprawdzić.

Klimatronik najlepiej osusza jak masz sprawną klime oraz włączysz nawiew przedniej szyby,wówczas para powinna zejść w moment. Sprawdź w jakim stanie jest filtr kabinowy. No i warto szyby umyć oraz dać troszkę szamponu którym wypolerujesz szyby,dużo pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz ogniska wilgoci z tyłu auta lub w bagażniku? Kanały zapchane i wali do bagażnika gdzie później para idzie na szyby?

Jeśli filtr kabinowy czysty i klima sprawna to jak pisze kolega, po chwili powinno być z szyby osuszone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, vi_KING napisał:

Nie masz ogniska wilgoci z tyłu auta lub w bagażniku? Kanały zapchane i wali do bagażnika gdzie później para idzie na szyby?

Jeśli filtr kabinowy czysty i klima sprawna to jak pisze kolega, po chwili powinno być z szyby osuszone

Hm ognisko wilgoci? Raczej nic takiego nie zauważyłem

a orientuje się w jaki sposób woda zapycha ten kanał odpływowy pod podszybiem?jak ja spuścic stamtąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...