Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zalana podloga i jego skutki


mazakczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

W mojej b6 zalano mi cala podloge.. udalo mi sie cala wode usunac, lecz podloga jest cala mokra, a mamy dopiero luty i pytanie moje.. czy moge poczekac do cieplejszych dni, az zdemontuje fotele i cala podloge wysusze czy musze jak najszybciej to zrobic w trosce o moja podloge ? Nie mam niestety garazu wiec musialbym sobie jakos radzic.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc mokra podłoga masz na myśli wykładzinę? Ja bym ją wyjął jak najszybciej i powiesił gdziekolwiek pod dachem, żeby sobie powoli schła. Jeździć można bez wykładziny. Będzie głośniej, ale jest też zaleta. Bardzo łatwo wykryć jakieś niezidentyfikowanej do tej pory przecieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bylo cale zalane od spodu, z tylu mialem male jeziorko, takze procz wykladziny jest mokra ta gruba mata, jest luty, to bedzie mi 2 tygodnie schnac

Edytowane przez mazakczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyrzucić wszystko co możliwe z samochodu co zostało zalane. Najlepiej wytrzeć, osuszyć (sa do tego specjalne wyciągacze wilgoci, możesz też spróbować z woreczkami ryżu w drzwi jeśli wilgoć będzie się utrzymywać). Zalanie woda paskudna sprawa bo nie wiadomo gdzie jeszcze stoi i będzie się paprać. Na pocieszenie idą cieplejsze dni jak wyrzucisz na balkon czy gdzieś powiesisz na dworze powinno przewiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka zostala naprawiona, odplyw wody zostal udrozniony i woda zostala spusczona, teraz pozostalo mi wysuszenie podlogi stad moje pytanie. Czy jest mozliwosc przeczekac do wiosny by  zdemontowac podloge czy musze koniecznie na zaraz, to zrobic ? nie chce by cos tam pognilo w srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostawisz teraz nasiąknięta podłogę w aucie to będzie wilgoć- parowanie szyb itp. Ja bym jak najszybciej pozbył się wody i wilgoci, starał się podsuszyć w jakiś sposób 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mazakczek napisał:

jest luty, to bedzie mi 2 tygodnie schnac

A niech schnie i 2 miesiące. Lepsze to niż jeździć ze zgnilizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, po czasie zacznie jechać w aucie grzybem i będzie problem z pozbyciem się zapachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajde instrukcje jak zdemontowac fotele i cala podloge ? Nigdy tego nie robilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak dobrze popatrzysz to bez poradnika dasz radę zdemontować. Sanki foteli powinny być zamocowane 4 śrubami do podłogi i powinny wyjść. Tunel środkowy w następnej kolejności, tylna kanapa pewnie też. Dużej filozofii nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mocne ogrzewanie to możesz odpalić na parę godzin na maxa  z lekko uchylona jedna lub dwoma szybami  zawsze to odparuje troche.

Kiedyś suszyłem tak ze dwa dni na postoju w ten sposób i przyniosło rezultat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...