Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poziom paliwa w baku (wskazówka, fis)


Wosikxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Super ? 

Temat uznaje jak rozwiązany. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc oraz za poświęcony czas ? Teraz mogę się nacieszyć prawidłowym wskazanie wskaźnika paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz korekty w kanałach to napisz czy pomogło, na razie to jeszcze nic nie poprawiło się. Innym rozwiązaniem jest tankowanie zanim zejdziesz do 1/4.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bobikos napisał:

Jak zrobisz korekty w kanałach to napisz czy pomogło, na razie to jeszcze nic nie poprawiło się. Innym rozwiązaniem jest tankowanie zanim zejdziesz do 1/4.

Na jakie wartości proponujesz kanał 29 i 30? Są ustawione standardowo na 128. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniaj pojedyńczo, na razie tylko kanał 29, daj np na 132 lub 136. Jak rozumiem problemy z wahającą się wskazówką występują tylko poniżej 1/4 poziomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bobikos napisał:

zmieniaj pojedyńczo, na razie tylko kanał 29, daj np na 132 lub 136. Jak rozumiem problemy z wahającą się wskazówką występują tylko poniżej 1/4 poziomu?

Na to wygląda, że tak tzn. poniżej 1/4 poziomu miałem taką sytuację w której fis zwiększył sobie o 20km dystans przy odpalonym samochodzie w ciągu 1min. Będę testował i wrócę z informacją. W tej sytuacji może komputer sobie jeszcze nie obliczył dokładnego spalania stąd taki wniosek. 

Problem który występował został już częściowo rozwiązany - usterka kluczowa. W momencie kiedy tankowałem wskazówka nigdy mi się nie podnosiła od kupna samochodu na ten moment jest już wszystko w porządku. Szczegóły problemu zostały opisane na początku postu oraz rozwiązanie które pomogło ?

Edytowane przez Wosikxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koncentruj się na zmianach zasięgu bo ten może być przeliczany w zależności od stylu jazdy.

Po zmianie wartości w kanale adaptacji 29 obserwuj czy poziom paliwa nie spada i nie podnosi się w krótkim czasie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bobikos napisał:

Nie koncentruj się na zmianach zasięgu bo ten może być przeliczany w zależności od stylu jazdy.

Po zmianie wartości w kanale adaptacji 29 obserwuj czy poziom paliwa nie spada i nie podnosi się w krótkim czasie.

Na chwilę obecną jest wszystko w porządku bez zmiany wartości. Przetestuję bez wprowadzenie zmian oraz po zmianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...