Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jak powinien być zamontowany INTERCOOLER


gadi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak prawidłowo powinien być zamontowany intercooler w 1,9 TDI 110 AFN

e42ac832906cb879.jpg

34d1eeb4616836dc.jpg

Chodzi mi o to czy rura dłuższa ma być na dole czy na górze

Moze ktoś ma fotki jak wyglądz to w aucie (mocowanie na wieszakach do nadwozia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry masz dwa wieszaki, na dole jeden bolec wpychany w gumową poduszke. Więc dłuższa rura u góry, wieszaki od strony nadkola czyli za IC.

Nie jestem pewien ale czy to IC od AFN w nadwoziu B5? Wydaje mi się, że powinno mieć węższy rdzeń (172 mm jak pamietam) i dłuższy (240 mm). Ten wygląda prawie na kwadratowy. Czy IC do AFN nie powinien mieć też gniazda na mapsensor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ten na fotce jest inny, ja mam taki na którym są wieszaki z dołu i z góry.

W górnej części powinny być takie dwa wieszaki jak na fotce natomiast w dolnej części intercooler posiada jeden uchwyt który jest wciskany w tulejkę gumową zamontowana w uchwycie na którym wisi cała chłodnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki intercooler gdzie wieszaki są z oby stron (były) tak że można go zamocować było z obu stron.

Chodzi mi jak powinien być prawidłowo zamocowany dłurzszym końcem do góry, czy do dołu.

A wszystko rozchodzi sę o to że miałem stłuczkę i 2 wieszaki gorne z tej krótszej strony zostały połamane. Zobzczyłem ze mogę intercooler zamocować odwrotnie (bo mam całe zaczepy z drugiej strony)

Jednak powstał mały problem, gdyż teraz intercooled górną częścią styka się z lampą przednią. W wyniku czego podczas pracy silnika (szczególnie na niskich obrotach gdy silnik drży) powstaje odgłos silnego stukania. Patrzyłem na intercooler i wydaje się mi ze wysokości i odległości mocowań są takie same. Może po stłuczce blacha mocująca została wygięta ?

Czy ktoś posiada fotki tego miejsca mocowania wraz z intercoolerem ?[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 16:50_________________________________________________Podoginałem mocowanie i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...