Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klimatronik a4 b6 2001 co jest?


greegzap

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. od dwóch dni jestem właścicielem a4 z 2001 roku. auto ma klimatronik (chyba jak większość) ale problem mam. podczas zakupu było dość zimno, więc nie było możliwości sprawdzenia czy działa poprawnie. dzisiaj temperatura podskoczyła do 11 stopni, wiec chciałem zobaczyć jak działa. i tu coś dziwnego. po ustawieniu na 18 stopni, wieje ciepło, po ustawieniu low, wieje chłodne, ale nie zimne. słyszę sprężarkę że się włącza. poprzedni właściciel zapewnia że robił wszystko (widać nową chłodnicę klimatyzacji).

moje pytani. co może być powodem? mam jeszcze nissana almera, tam mrozi. więc mam jakieś porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bez podpięcia vcdsa do samochodu albo bez wpięcia się w węże od klimy z manometrami nic nie będziesz wiedział.

Może być problem w klapach nastawczych a konkretniej w ich silnikach albo w samym układzie czynnika.

Na chwilę obecną to wróżenie z fusów

W a4 b6 żeby korzystać z vcdsa kup kabel KKL z viaken koszt ok 40 50zl.

Poczytaj też temat w dziale klimatyzacji o podstawach działania i diagnostyce mojego autorstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jak znajdę coś więcej czasu to pojadę do mechanika. Nie miałem audi, więc nie orientuję się jeszcze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...