Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z tubiną, gruszką n75


kwerek59

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pany i Panewki. Na wstępie napiszę że wiem, temat był poruszany milion razy ale nic konkretnego na swoj problem nie znalazłem. Moje auto to a4 z 1998 roku, silnik afn, 1,9 tdi 110 km. Mój problem : od pewnego czasu powyżej 3 tyś obrotów odcinało moc, po zgaszeniu przez chwilę było juz okej, poczytałem po forach i dzisiaj w koncu sie zabrałem za to co wyczytałem czyli na początku wyjąc i przedmuchać zawór n75. Tak własnie zrobiłem, dodatkowo ( chyba nie potrzebnie dmuchnąłem w przewody które odpiąłem od zaworu n75 i po złożeniu wszystkiego turbo nie działa wcale. Prędzej działało i po 3 tys odcinało moc, teraz jest tak, że turbo nie działa wcale a powyzej 3 tys obrotów czuć że dalej odcina moc. Czytałem dużo na internecie, i teraz mam kilka pytań. Demontować turbine i wyczyścić i spróbować ruszyć tą gruszke? rozumiem, że samej gruszki nie da sie wyjąc bez demontażu turbiny? Gruszkę od razu zamawiać nową? Jeżeli chodzi o sztange to stoi sztywno, wydaje mi sie, że predzej stała też sztywno ale w innej pozycji bo było słychać gwizd nawet na wolnych obrotach i może turbo chodziło cały czas? Moje przypuszczenia są takie, że jak dmuchnąłem w gruszke to "zamknela" turbo i sie zacieła. Proszę o jakies porady w celu rozwiązania mojego problemu od czego zacząć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...