Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ABS ESP


Michu1885

Rekomendowane odpowiedzi

Po uruchomieniu auta pojawia się wykrzyknik i trzy sygnały dźwiękowe. Diagnoza padła na uszkodzony sterownik ABS. Po przesłaniu części do naprawy okazało się, że moja pompa ma końcówkę T i sterownik jest zlokalizowany nie przy pompie, a gdzieś w aucie. Z tego co udało mi się namierzyć to jest on pod kanapą. Znalazłem trzy moduły. Wie ktoś, który może być przyczyną problemu (fotki poniżej)? Komputer z ABS się nie łączy, a na silniku są błędy jak poniżej.

 

22.jpg

IMG_3348.jpg

IMG_3349.jpg

IMG_3350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe rozeznanie i wygląda na to, że powodem problemu może być sterownik ESP o numerze 8D0 907 389 A, czyli ten na ostatnim zdjęciu. Szukałem używek i jest kilka o tym samym numerze ale.. Różni się szczegółami i nie wiem, czy to ma wpływ na poprawne działanie, czy szukać z identycznymi numerami (foto poniżej). Niestety również nie znalazłem informacji, czy po wymianie na inny używany muszę dokonać jeszcze innych kroków w VCDS.

trt.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wymieniony. Dalej jest problem z sygnalizacją usterki oraz sygnałem dźwiękowym. Po podłączeniu komputera mogę już się jednak łączyć z ABS, więc chyba rzeczywiście uszkodzony był sterownik. ABS pokazuje poniższe błędy. Bardzo proszę o informacje, czy mam to jakoś zakodować i problem zniknie? Moduł pochodzi z A6 C5 allroad ale wszystkie numery się zgadzają.

11111111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz prawidłowo zakodowac sterownik a po tym skalibrowac G85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...