Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzony n75 czy gruszka?


Szymer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem dumnym posiadaczem a4b5 1.9 tdi silnik bodajrze ahu 90km. Mam pewien problem, po zakupie samochodu wymieniona została turbina, i od czasu wymiany samochód nie posiada tyle mocy ile powinien. Mechanik mówił że powodem może być zawór N75, bądź gruszka turbiny. Lecz nie wiem sam o co może chodzić. Samochód wydaje się ze ma mało mocy. Gruszka turbiny nie rusza się podczas dodawania gazu, lecz gdy na przykład dmuchnę w nią sprężarką do zaskakuje, albo pod kluczem też się rusza. Zawór N75 nie wiem czy działa poprawnie w 100%. Lecz gruszką na pewno nie rusza. Po zdjęciu kawałku gruszki, który wchodzi do turbiny, to element do otwierania i zamykania rusza się bez jakiegokolwiek oporu. Dodam również że turbo pompuje cały czas, przy 4.5 tyś obrotów nadal pompuje, a gruszka się nie rusza. Panowie proszę, pomóżcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AHU turbo nie jest sterowane podcisnieniem z pompy vacumm a ciśnieniem które samo wytworzy. Sprawdź czy masz dobrze podłączane przewody sterujące w tym idące do zaworu n75 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...