Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Prośba o pomoc w doborze opon


dyziunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A swoim Audi A4 b6 r.2002 mam założone alu 17" z oponami 235/35/17 (sz. felgi 7"). Wszyscy wiemy jakie są u nas drogi i tłumaczyć nie muszę, że ciężko się na tych oponach jeździ. (auto twarde a po drugie dziury czy koleiny i auto prowadza po jezdni, że starach się bać). I moje pytanie: czy na te felgi mogę założyć bez problemu opony 215/50/17 i drugie pytanie czy poprawi mi się na takich oponach komfort jazdy (zwłaszcza na nierównościach, żeby auto jechało prosto a nie uciekało mi w lewo czy w prawo). Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgadza się (pomyłka) a czy ktoś jeździ na oponach o takim rozmiarze? (jakie wrażenia?) zachowanie się auta na nierównej powierzchni itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mniej będzie Cię rzucać na koleinach, ale opona będzie bardziej naciągnięta na kole .Jak już chcesz zmieniać 235/35 (troszkę dziwadło), to założ sobie 225/45 i będzie po problemie. Chyba optymalny rozmiar. :good:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te opony na których teraz jeździsz 235/17/35 masz źle dobrane :thumbdown: - zalecana różnica w rozmiarze to 1-2% a u ciebie jest 5.63% :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgadza się (pomyłka) a czy ktoś jeździ na oponach o takim rozmiarze? (jakie wrażenia?) zachowanie się auta na nierównej powierzchni itp...

Ja mam opony o takiej szerokości na 7" feldze w B5. Dokładnie 215/45/17 i jeżeli chodzi o prowadzenie to jestem zadowolony :good: W koleinach czasami poniesie ale to przy każdej oponie może się zdarzyć. Miałem porównanie do 225 i różnica może nie jest taka duża ale jednak jest odczuwalna. W przypadku 235 będzie już pewnie znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj 225/45, teraz masz dużo za niski profil opony, co powoduje drastyczny spadek komfortu. Na 7'' felgę możesz założyć nawet 205/50, wtedy zapomnisz o koleinach (o ile w ogóle się da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...