Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 ADR nowy łańcuch rozrządu i napinacz , problem ;/


teedy1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kupiłem niedawno audi a4 b5 przedlift 1.8 ADR 125KM , zrobiłem nim ok 1tys km i wszystko było pięknie aż dziś rano odpalam go na zimnym silniku i słysze trrrr głośne przez moment , następne odpalenie i juz cichutko , po 10godzin stania odpalam go i znowu słysze łańcuszek rozrżadu trrrr . Co się dzieje mam fakture na wymianę że 10tys temu był wymieniony kompletny zestaw z łańcuchem i napinaczem SWAG . Co w takiej sytuacji mam zrobić ? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwa dosłownie 2 sekundy , ale dziwi mnie fakt ,że wcześniej tego nie było śłychać. Wcześniej poprzedni własciciel jezdził na Castrolu 10w40 , a ja zalałem go teraz Elfem 10w40 . Hmm czyli co sugerujesz zrobić w takiej sytuacji ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Profilaktycznie zmierzyć ciśnienie oleju i zalać 5w40 to może szybciej olej dotrze do napinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie boje się przejść z 10w40 na 5w40 , ponieważ poprzedni właściciel jezdził na półsyntetyku a w Niemczech na jakim oleju jezdził brak informacji :)  Dziwie się bo wcześniej wszytsko było ok , teraz nagle zaczeło tyrkotać przy odpalaniu i to głośno.A na tym zestawie z 10tys km dopiero zrobione :) Zmiana oleju pomoże wgl ? I kolejna sprawa czy mogę spokojnie jezdzić i nei zawracac sobie głowy że zaraz posypie mi sie silnik przez to tyrkotanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mitach przejścia na 5w z 10w możesz sobie poczytać, bo sam je powielasz.

Jeździć obserwować i pogodzić się z cudownym wynalazkiem najwyzszej, vaginowskiej inzynierii...

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh z tym wynalazkiem jestem pogodzony , mogę zmienić olej to nie problem, tylko czy to akurat pomoże ? Czy po prostu jezdzić juz na tym 10w40 do następnej wymiany czyli 10tys km i dopiero wtedy przejść na 5w40 ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...