Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Wymienić tylne sprężyny A4 B6


TomOskroba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. nie widziałem żadnego wątku co do zmiany springów z tyłu.

auto a4 b6 avant zawieszenie 1BE

czy da radę zrobić to na kobyłkach ? 

widziałem film jak w passacie wymieniają. to nie będzie tak samo ? tutaj nawet sciągaczy do sprężyn nie nie używał :O

Proszę o podpowiedź. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył zawieszenia w passacie nie ma nic wspolnego z tym w a4 b6

Albo uzyjesz specjalnego sciagacza do sprezyn z gwintem bocznym albo trzeba luzować sanki i ewentualnie rozpiac gorne wahacze i mocno naprezyc dolny wahacz i moze sprezyna wyjdzie, ogolnie ciezki temat bez odpowiednich narzedzi. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem na kobyłkach,odkręcasz amor i łącznik stabilizatora,ścisnąłem sprężyny zwykłym ściągaczem(trochę musiałem skrócić),nacisnąłem na wachacz max w dół i wyszła,montaż tak samo,ciężko ale da radę,dobrze mieć kogoś do pomocy,żeby naciskał na wachacz lub wyjął sprężynę,ale ja sam to zrobiłem

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, greg2505 napisał:

ja wymieniałem na kobyłkach,odkręcasz amor i łącznik stabilizatora,ścisnąłem sprężyny zwykłym ściągaczem(trochę musiałem skrócić),nacisnąłem na wachacz max w dół i wyszła,montaż tak samo,ciężko ale da radę,dobrze mieć kogoś do pomocy,żeby naciskał na wachacz lub wyjął sprężynę,ale ja sam to zrobiłem

dzięki. własnie znalazłem podobny poradnik, który pokazuje to co Ty właśnie opisałeś.

w razie co dla potomnych:

http://www.a4mods.com/index.php?page=webcontent/pages/coilovers.html&category=2&fbclid=IwAR3lTrdH6s2clKEu4BIkcgIpDDVvko03P0pysnRbbjF30EtaTEFQhszBTtw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem już po wymianie, ale nie obyło się bez odkręcania sanek. najpierw amor, łącznik, a potem sanki w dół jedna strona, a potem druga strona. odginanie wahacza to straszna łobuzeria :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...