Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Check engine audi a4 b6


Kristof01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zielony jeśli chodzi o samochody. Zakupiłem audi a4 b6 2.4 2002r. Od początku miałem check engine, powiedziano mi że powodem jest sonda lambda i że to jakaś  drobnostka do zrobienia, zlekceważyłem to, nie miałem problemów tylko wrażenie że auto jest trochę mułowate. Po 2-3 miesiącach użytkowania była dziwna sytuacja, pojechałem do sklepu i po powrocie do samochodu po 5 minutach auto nie chciało się odpalić. Po kilku próbach auto odpaliło po ok. godzinie po czym obroty zaczęły falować i skakać nawet do 3 tysięcy. Ostatecznie udało się wrócić i kilka dni później podpięliśmy go pod komputer (wyskoczył błąd na zdjęciu poniżej). Został wymieniony czujnik halla ale błąd mimo kilkukrotnego kasowania nadal się pojawia. Więcej już nie było problemu z odpalaniem ale mimo wszystko check świeci i czuć że nie ma mocy . Mechanik mi mówił że najlepiej jest z tym pojechać do elektryka, miał ktoś z was może taki problem albo wie coś więcej ? ;) 

(w razie czego to kod silnika mam inny, nie pamiętam jaki jest u mnie)

IMG_4502.jpg

Edytowane przez Kristof01
dodatkowa informacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam źle ustawiony rozrząd i można by to podejrzeć vagiem w grupach 90 i 93. Nie wiem jak w tym czymś co masz na focie. Ewentualnie czujnik położenia wału ale do sprawdzenia synchro i trzeba się przyjrzeć również napinaczom łańcucha.

Nie wiem czy wiesz ale prócz paska masz tu napinacze hydrauliczne z łańcuchami.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zakupie samochodu wymieniałeś pasek rozrządu wraz z napinaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczął bym od podpiecia komputera, oraz wymiany i ustawienia rozrządu. Jeśli między grupami 90 i 93 masz różnice większą niż 6 to będzie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...