Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie można uruchomić silnika - Multitronic 2


guaranes

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w przypadku opisanym w tym temacie da się uruchomić auto "na krótko"? Tzn. prowadząc przewód bezpośrednio z rozrusznika do akumulatora? Czy mimo uruchomienia rozrusznika silnik nie zaskoczy bo sterownik będzie coś blokował? Mam podobny przypadek. Już trzy razy auto mi nie odpaliło (na szczęście za każdym razem przy domu), a następnego dnia bez problemu. Obstawiałem kończące się szczotki lub kostka stacyjki lecz  po zapoznaniu się z powyższym tematem stwierdziłem. że w czasie niedomagania na wyświetlaczu nie są podświetlane P i N a jedynie D i R podczas przełączania lewarkiem.  Nie da się tego naprawić od ręki, a  muszę dojeżdżać do pracy i wolałbym uniknąć wzywania lawety. Proszę o pomoc i poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak odpalisz na krotko ( rozsadniejsze byloby ominięcie przekaźnika który odpowiada za odciecie rozrusznika ) to skrzynia będzie w trybie awaryjnym i za daleko nie zajedziesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Banan napisał:

Nawet jak odpalisz na krotko ( rozsadniejsze byloby ominięcie przekaźnika który odpowiada za odciecie rozrusznika ) to skrzynia będzie w trybie awaryjnym i za daleko nie zajedziesz 

Gdzie jest ten przekaźnik i jak go ominąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrzynce ecu pierwszy przekaznik chyba - pin 2 z 8 zwierasz ( dwa grube kable czerwono- czarne ) - ostrzegam że albo nie pojedziesz albo możesz uszkodzić skrzynie  ale do odważnych świat należy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...