Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dolewanie płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich.

Czy to normalne , iż przy dolewaniu płynu chłodniczego do zbiorniczka na zimnym silniku płyn momentalnie wycieka "ciurkiem" dolnym króccem zbiorniczka wyrównawczego chłodnicy? (prawdopodobnie z tego zaworu upustowego pod zbiorniczkiem).

Pozdrawiam.

Edytowane przez Automat23

Opublikowano

A nie za dużo go lejesz czasem?

Opublikowano
  • Autor

Właśnie nie. Poziom utrzymuje się może koło 0,7 cm  nad minimum i chcąc dolać więcej automatycznie wycieka tym króćcem upustowym. 

Opublikowano

Tam jest zawór bezpieczeństwa, jak puszcza oznacza, że jest uszkodzony, tzn przegrany płyn już miał okazję tamtędy awaryjnie wydostać się ze zbiornika.

Opublikowano
  • Autor
6 godzin temu, JawoR36 napisał:

Tam jest zawór bezpieczeństwa, jak puszcza oznacza, że jest uszkodzony, tzn przegrany płyn już miał okazję tamtędy awaryjnie wydostać się ze zbiornika.

Sugerujesz kupić nowy zbiorniczek wyrównawczy?

Opublikowano
1 godzinę temu, Automat23 napisał:

Sugerujesz kupić nowy zbiorniczek wyrównawczy?

Zawór jest chyba w korku. Ze zbiornika to tylko wycieka jak dolejesz za dużo, pod korek to będzie wyciekać. Z twoim zbiornikiem jest coś nie tak, obejrzyj go dokładnie.  

Opublikowano
  • Autor
22 minuty temu, cysiek18 napisał:

Zawór jest chyba w korku. Ze zbiornika to tylko wycieka jak dolejesz za dużo, pod korek to będzie wyciekać. Z twoim zbiornikiem jest coś nie tak, obejrzyj go dokładnie.  

Zdaje sobie z tego sprawę że musi być coś nie halo ale wycieka ciurkiem tym "zaworkiem" pod zbiorniczkiem. Zamówiłem nowy zbiornik - innego rozwiązania chyba nie widzę. Ten musi mieć jakiś już zepsuty ten "zawór" . 

Opublikowano

Pod zbiorniczkiem to jest zwykły przelew,zbyt wysoki poziom płynu wylatuje tamtędy. Mozliwe jest pęknięcie pod zbiorniczkiem lub.... UPG (odkręć na rozgrzanym delikatnie zbiorniczek i zobacz czy płyn wywali czy delikatnie się podniesie).

Opublikowano
  • Autor
26 minut temu, pila24 napisał:

Pod zbiorniczkiem to jest zwykły przelew,zbyt wysoki poziom płynu wylatuje tamtędy. Mozliwe jest pęknięcie pod zbiorniczkiem lub.... UPG (odkręć na rozgrzanym delikatnie zbiorniczek i zobacz czy płyn wywali czy delikatnie się podniesie).

Poziom płynu wzrasta o 2-3 cm. Robiłem test UPG - wyszedł negatywnie. 

Chyba jedyna przyczyna to wadliwy ten zaworek przelewowy.

Edytowane przez Automat23

Opublikowano

To wymień zbiorniczek,tam nie ma zaworka żadnego tylko coś jak rurka pionowa,możliwe że ma uszkodzoną ściankę wewnątrz u leje się 

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, pila24 napisał:

To wymień zbiorniczek,tam nie ma zaworka żadnego tylko coś jak rurka pionowa,możliwe że ma uszkodzoną ściankę wewnątrz u leje się 

Po wymianie napiszę czy problem ustąpił.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.