Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brzęczek parkowania gdzie??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam panowie mam problem podczas wbijania biegu nie załącza mi się system parkowania tylko jest jeden ciągły dźwięk plus miga lampka parktronik nie włącza też się wizualizacja,po podłączeniu do komputera wskazało "brzęczek ostrzegawczy pomoc przy parkowaniu tyłem zwarcie bądź przerwany obwód,"a4 2011 rok czy ktoś pomoże gdzie ten brzęczek namierzyć???

Opublikowano

Jak dobrze pamiętam, to za prawym boczkiem na wysokości oparcia tylnej kanapy.

Opublikowano

Brzeczek pod lewym boczkiem bagaznika, tuz pod szyba.

Opublikowano

Skoro brzeczek daje jeden ciągły sygnał to raczej jest sprawny. W przeciwnym razie by milczał.

Długi ciągły sygnał i migająca kontrolka oznaczają awarie  systemu pomocy parkowania. 

1. Czy ta A4 to przed czy już polift?

2. Czujniki tyko z tyłu czy też z przodu? (Skoro masz przycisk z kontrolką to wnioskuje że też z przodu czujniki)

3. Czym zczytane były błedy? (Jakim programem) i czy to jedyne błedy czy były w innych sterownikach też zapisane błędy?

4. W jakim stanie jest akumulator? Czy nie był rozładowany?

5. Czy ta usterka nagle się pojawiła, czy wcześniej wszystko działało?

 

Tak na początek kilka pytań bo przeprowadzenia anamnezy.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, Muskel1 napisał:

Skoro brzeczek daje jeden ciągły sygnał to raczej jest sprawny. W przeciwnym razie by milczał.

Długi ciągły sygnał i migająca kontrolka oznaczają awarie  systemu pomocy parkowania. 

1. Czy ta A4 to przed czy już polift?

2. Czujniki tyko z tyłu czy też z przodu? (Skoro masz przycisk z kontrolką to wnioskuje że też z przodu czujniki)

3. Czym zczytane były błedy? (Jakim programem) i czy to jedyne błedy czy były w innych sterownikach też zapisane błędy?

4. W jakim stanie jest akumulator? Czy nie był rozładowany?

5. Czy ta usterka nagle się pojawiła, czy wcześniej wszystko działało?

 

Tak na początek kilka pytań bo przeprowadzenia anamnezy.

Usterka nagle się pojawiła jak auto zostało wyprowadzone z garażu nie działało a wcześniej podczas wprowadzania działało wszystko ok,czujniki przód i tył jeszcze wizualizacja na ekrenia mmi która również nie działa teraz sygnał piszczący jakby dochodził z przodu nie z tyłu a jaki program nie wiem bo kolega na szybko mi to zrobił

Opublikowano

Przed czy polift? To ma znaczenie bo przedlift ma sterownik osobny do czujników parkowania. W poliftach nie ma tego sterownika ponieważ steruje tym moduł elektryki centralnej BCM.

W jakim stanie akumulator? Problemy z rozruchem?

Czy były inne błedy a mianowicie czy wszystkie stdrowniki były sprawdzane na błędy?

 

Kolego czytaj dokładnie i przynajmniej odpowiadaj na pytania jak chcesz by ktoś udzielił Ci pomocy. Wszystko trzeba "z nosa wyciągać"

Nikt tu nie ma magicznej kuli.

 

 

Opublikowano
  • Autor
21 godzin temu, Muskel1 napisał:

Przed czy polift? To ma znaczenie bo przedlift ma sterownik osobny do czujników parkowania. W poliftach nie ma tego sterownika ponieważ steruje tym moduł elektryki centralnej BCM.

W jakim stanie akumulator? Problemy z rozruchem?

Czy były inne błedy a mianowicie czy wszystkie stdrowniki były sprawdzane na błędy?

 

Kolego czytaj dokładnie i przynajmniej odpowiadaj na pytania jak chcesz by ktoś udzielił Ci pomocy. Wszystko trzeba "z nosa wyciągać"

Nikt tu nie ma magicznej kuli.

 

 

Akumulator w dobrym stanie nie ma problemu z odpalaniem i nie było błędów innych,chociaż nie sprawdzane były osobno wszystkie sterowniki ,model przed lift,i jeszcze jedno nie wiem czy to ważne ale auto stało miesiąc w garażu gdyż byłem za granicą i nie miałem jak wrócić z powodu virusa i nie wiem czy ma to jakieś znaczenie??? 

Opublikowano

Jak masz kogoś kto ma VCDS poproś go niech zrobi autoscan wszystkich sterowników czy sa jskieś inne błedy. Skoro masz przedlift to masz osobny sterownik do systemu pomocy parkowania.Trzeba wejsc w niego poprzez program diagnostyczny (np. VCDS) i sprawdzić co tam jest nie tak. Wykonujac testy możesz tam sterować pojedyńcze elementy tego systemu czyli np. po koleji najpierw przedni później tylny brzęczek słuchając czy wydobywa się z niego dźwiek po aktywowaniu testów. Tak samo wszystkie czujniki podaja wartości w blokach pomiarowych. Ja podejrzewam, że sterownik mógł sie zepsuć. Pytałem o stan akumulatora bo spotkałem się z przypadkami, że rozładowany akumulator potrafił w czasie startu (jak napięcie nagle spadło) uwalić właśnie EPROM w sterowniku APS. 

Opublikowano
  • Autor
W dniu 23.05.2020 o 11:42, Muskel1 napisał:

Jak masz kogoś kto ma VCDS poproś go niech zrobi autoscan wszystkich sterowników czy sa jskieś inne błedy. Skoro masz przedlift to masz osobny sterownik do systemu pomocy parkowania.Trzeba wejsc w niego poprzez program diagnostyczny (np. VCDS) i sprawdzić co tam jest nie tak. Wykonujac testy możesz tam sterować pojedyńcze elementy tego systemu czyli np. po koleji najpierw przedni później tylny brzęczek słuchając czy wydobywa się z niego dźwiek po aktywowaniu testów. Tak samo wszystkie czujniki podaja wartości w blokach pomiarowych. Ja podejrzewam, że sterownik mógł sie zepsuć. Pytałem o stan akumulatora bo spotkałem się z przypadkami, że rozładowany akumulator potrafił w czasie startu (jak napięcie nagle spadło) uwalić właśnie EPROM w sterowniku APS. 

Dzięki za pomoc poszukam kogoś kto może mi to sprawdzić 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Panowie brzęczek wymieniony usterka usunięta, wszystko działa jak powinno, brzęczek faktycznie znajduję się w prawym boczku za tylną kanapą na wysokości pasa bezpieczeństwa.dzieki za odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.