Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria skrzyni. Szarpanie multi


Baroszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Jestem posiadaczem Audi a4 b8 2011 2.0 TDI 143km.
Mam przejechane lekko ponad 290 000 km.
Nigdy nie miałem problemu ze skrzynią wymieniałem olej średnio co 50-60 tysięcy km, teraz mam już jakoś przejechane 50 tysięcy i zamierzałem w następnym miesiącu się umówić na wymianę oleju.
Wczoraj stała się dla mnie zaskakująca rzecz, rano wyjeżdżałem z podwórka cofałem pod górę i było drobne szarpnięcie.
Stało się tak pierwszy raz, myślałem że może omyłkowo wcisnąłem kątem nogi hamulec i jednocześnie gaz.

Niestety wieczorem przy ruszaniu auto zaczęło szarpać, po przejechaniu 50km i ponownej próbie ruszenia auto zaczęło już tragicznie szarpać, nie mogłem ruszyć obroty falowały skrzynia szarpała i był dziwny świst(gwizd) jakby się coś ślizgało.
Przy przełączeniu na ręczną zmianę biegów jakoś udało się ruszyć i dojechać do domu.

Czego się spodziewać?
Czy znacie jakieś dobre 'serwisy' od skrzyń z województwa Opolskiego? 
Szczerze jestem przerażony nigdy nie miałem problemów a tu nagle taka niespodzianka. 

Edytowane przez Baroszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu bloków diagnostycznych i takich jakichś innych pomiarów błędów itp powiedziano mi, że naprawa to koszt 10500zł.
Jestem trochę w szoku bo skrzyni nikt nie rozbierał, więc skąd wiedzą jaki to koszt co tam się dokładnie sypło. 
Dziś zawożę to do innego warsztatu który rozbierze skrzynie i wtedy będzie można dyskutować o kwotach.

W miarę na bieżąco będę informował dla potomnych, aby pomóc komuś z takimi problemami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co narazie nie wiem ile naprawa.
A jak wpakuję używaną skrzynię to nie wiem ile też pociągnie.
Nie wiem co tam poszło, może kwestia łańcucha albo czegoś innego, nie rozebrali mi tej skrzyni więc ciężko stwierdzić ile to będzie kosztować.
Zgadywać tak jak oni że to będzie koszt 10,5 tysia to może każdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...