Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Praca wentylatora - właściwa?


AndrzejK.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie do Was czy jest wszystko właściwie:

załącza się wentylator w celu "zbicia"  wysokiej temperatury panującej w silniku/układzie chłodzenia.

Czy zatem jest prawidłowo gdy po wyłączeniu silnika wentylator również przestaje pracować (na klimatroniku włączony tryb ECON jakby to miało znaczenie).

Jak jest u Was? Mam pewną teorię w tej kwestii, ale nie chcę sugerować odpowiedzi.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECON czyli zwykły nawiew bez klimy czyli sprężarka i wentylator jest wyłączony. Jak chodzi klima wentylator się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temperatura płynu chłodzącego jest poniżej jakiejś wartości to wentylator się wyłączy po zgaszeniu silnika, jeśli będzie wyższa niż próg to będzie się kręcił nawet po zgaszeniu w celu zmniejszenia temperatury. Klima to inna para kaloszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2020 o 21:05, AndrzejK. napisał:

Mam pewną teorię w tej kwestii, ale nie chcę sugerować odpowiedzi.

 

5 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Jeśli temperatura płynu chłodzącego jest poniżej jakiejś wartości to wentylator się wyłączy po zgaszeniu silnika, jeśli będzie wyższa niż próg to będzie się kręcił nawet po zgaszeniu w celu zmniejszenia temperatury.

No właśnie to miałem na myśl co cytuję powyżej ze swojego posta. Czyli wszystko jest w porządku u mnie i o takie info mi chodziło.

P.S. To,że wentylator pracuje cały czas przy włączonej klimie wiem, dlatego tylko wspomniałem,że sytuacja miała/ma miejsce przy trybie ECON dla wyjaskrawienia mojego pytania. Wszystko już wiem,

Dzięki za wyjaśnienie zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...