Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVANT] Problem z szyberdachem


mega13

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z szyberdachem, a właściwie dwa. Pierwszy to taki że odkąd go kupiłem co jakiś czas szyberdach sam uchyla sie (podnosi do góry). Jak zdążyłem zaobserwować częściej dziee się to jak jest wilgotno aczkolwiek tak bez niczego też się otwiera. Nie ma reguły kiedy, czasami raz na tydzień a czasami 3 razy dziennie.Co to może być?Czy mogła by to być kwestia tego że jakaś wilgoć dostaje się do włącznika??

Druga sprawa jest taka tylnej części szyberdachu, nad podsufitką jest taki blaszany pasek po całej szerokości, nie wiem do czego on służy ale jest zamocowany najprawdopodobniej na jakichś sprężynach bo pracuje w płaszczyźnie pionowej góra-dół. Z jednej strony sprężynuje bardzo twardo a z drugiej miękko i na każdej nierówności tłucze się co mnie doprowadza do szału, zwłaszcza teraz na większych kołach. Znajomy ma teraz anglika z którego można by coś przerzucić tylko że już dwa razy patrzyłem i nie widzę tam żadnych sprężyn a już tym bardziej sposobu żeby się dostać do środka. POMOCY :lol::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że wilgoć dostała się do kabli. Masz sprawny wężyk od odprowadzania wody??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem postaram się go zokalizować i sprawdzić. Tylko co zrobić z tym tłukącym się metalem?? podobno po ściągnięciu podsufitki są nikłe szanse żeby założyć to tak żeby nie było śladu. Przydała by się jakaś firma gdzieś w okolicy która profesjonalnie zajmuje się takimi naprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zdazylo si eby komus np przeciekal?

Szyberdachy przeciekają i od tego są odpływy żeby tą wodę odprowadzić.

Trzeba je sprawdzać bo mogą się zapchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli brak smaru na mechaniżmie prowadnic, to należy konserwować przez nałożenie tam smarowidła, co do tej metalowej części to nie jest czasem wysuwający sie spojlerek po całkowitym uchyleniu szyberdachu - choć nie pamietam czy w A4 to mam :confused: ale w Oplu Vectra to miałem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysuwający sie spojlerek po całkowitym uchyleniu szyberdachu - choć nie pamietam czy w A4 to mam

W audi też jest tylko w ładniejszej formie :wink:

Tylko czy wam panowie nie chodzi o ten spojlerek z przodu ktory po odsunieciu ponosi sie do gory tak delikatnie po skosie? Bo to o czym ja mowilem jest z tylu i to jest widoczne po uchyleniu szyberdachu do gory

W sumie na dół się go nie da uchylić... więc to było logiczne.. :rotfl::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą i u mnie sprężynuje miękko z obu stron, może masz nieorginalną sprężynę założoną

Przy zamkniętym szyberdachu popchnąłem tą blachę do góry i faktycznie dość głośno odbija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sie podpiąc do tematu choc moj problem jest nieco inny. Mam fabryczny elektryczny szyberdach otwierany w dwoch plaszczyznach: uchylanie i calkowite otwieranie (chowane razem z zaslonką w podsufitkę). Uchyla sie i spowrotem zamyka bez najmniejszych problemow, otwiera sie caly tez bez problemow, ale juz gorzej jest gdy chce go zamknąc... jedzie bardzo powoli i moze tak dojdzie do 1/4 zatrzyma sie tak jakby mial malo sily lub cos go blokowalo i chowa sie spowrotem w podsufitke :frown: :frown:

W zeszlym roku zaraz po zakupie auta bylo to samo, nasmarowalem prowadnice obficie smarem (zwykly tawot) z wielkimi oporami ale jakos trybil tylko czasem sie zacinal, a teraz po zimie znow to samo... nasmarowany jest, a nie chce sie zamknąc o wlasnych silach :cry: Dzis jadąc z pracy kiedy go otwieralem cos tak zgrzytalo, jak wrocilem do domu to sprawdzilem i znalazlem dwa kawalki ok 3cm jakiegos plastiku, a na prawym rogu szyby szyberdachu widac jakies rysy tak jakby cos go przytrzymalo pod dachem, juz nawet od wnetrza auta lookalem przy zamykaniu i mogloby to tez byc ze ta zaslonka go przytrzymuje gdy chce sie zamknąc. Psikalem juz nawet wszedzie WD-40 bo juz chwytalem sie wszystkich mozliwych sposobow i dalej sie o wlasnych silach nie chce zamykac.

Moze mial ktos podobny problem i wie jak sobie z tym poradzic, moze jest jakas regulacja czy cos. Z gory wielkie dzieki za pomoc i za determinacje w czytaniu tego kombosa ktorego tutaj naskrobalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...