Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 3,2 fsi BKH (AUK) 2005r. Brak mocy, błąd czujnika wału


zelfix

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jest to moje pierwsze w życiu audi, kupiłem je z zapalonym checkiem, od początku był słaby, jednak poprzedni wlasciciel sugerował, ze ma to związek z klapami wirowymi w kolektorze, ponieważ takie błędy mu się pojawiły. Bez namysłu wysłałem kolektor wraz z kompem do firmy z okolic Rzeszowa - klapy usunięte fizycznie i z kompa, bledy zniknęły. Check jednak znow sie zapalił. Zawiozłem auto do warsztatu, gdzie serwisuje swoje samochody jednak niespecjalizuja się szczególnie w audi. Po podłączeniu kompa pojawily sie bledy czujnika walu i prawego walka wydechowego. Zamieniono czujniki dla sprawdzenia z prawej strony na lewą i dalej pojawiały się te same bledy. Sprawdzony został rozrząd, czyli jego ustawienie i ponad wszelką watpliwosc jest ustawiony dobrze (dodam ze rozrząd byl wymieniany około rok temu co potwierdzili mechanicy, ze jest ok) następnie wymieniono wariator na tym walku i błąd dotyczący walka rozrzadu znikł. Pozostal jednak blad czujnika wału i znów zapalil sie check, a auto dalej jest słabe. W tej chwili jest wyciągnięty silnik bo sprawdzany był wieniec, z którego zczytuje czujnik walu i tez jest ok. Ponownie sprawdzono rozrząd na blokadach dla pewności bo przy wyjętym silniku jest to poprostu wygodniej sprawdzic.

Dzis padła decyzja, aby zamówić wałek rozrzadu ten, który sprawia problem i porównać go z moim bo jest on dosc skomplikowany ze względu na jego budowę i może on sprawia problem jednak pomysły sie konczą.

Co to może jeszcze byc? Ma ktoś pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zamawiać wałek rozrządu, skoro błędy są z czujnika wału  (rozumiem że chodzi o czujnik wału korbowego)? Skoro na pewno rozrząd jest dobrze ustawiony, to albo mierzyłbym przebieg sygnału tego czujnika, albo zamówił nowy, w aso dla pewności. BTW, już pewnie sam się domyśliłeś, ale zakup tego auta z tym silnikiem i zapalonym checkiem nie był szczególnie dobrym pomysłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o czujnik walu korbowego. Został wymieniony na oryginal nowy na samym początku. Instalacja wstępnie tez prześwietlona. Czytając o podobnych problemach czesto ten blad pokazuje się przy innych usterkach niz na to wskazuje. Np przy usterce elektro zaworów zmiennych faz, ale u mnie tez było to sprawdzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wali bledem G28 to gdzies wiazka jest uwalona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...