Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wentylator chłodnicy


Gość piktokterius

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piktokterius

Witam wszystkich jestem od niedawna posiadaczem audi A4 :rolleyes:,mam pytanie odnośnie tego wentylatora.

Zauważyłem ostatnio, że po odpaleniu autka załączają się dwa wentylatory chłodnicy i z tego co sie orientuje to takie załączanie wentylatorów nie powinno mieć miejsca przy tak małej temperaturze silnika. :angry:

A moje pytanie to czy są może jakieś czujniki które są odpowiedzialne o załączanie takowych wentylatorów? i gdzie się one znajdują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otworzysz maskę i staniesz przodem do silnika to masz dwa wentylatory. Ten po prawej stronie (większy) napędzany jest paskiem od silnika poprzez sprzęgło wiskotyczne i obraca się zawsze po uruchomieniu silnika, natomiast po lewej stronie masz wentylator elektryczny który pracuje tylko wtedy kiedy wzrośnie temperatura silnika ponad normę oraz jak włączysz klimę. Wentylator ten posiada dwa biegi. Podejrzewam, że u Ciebie pracował bo właśnie miałeś włączoną klimę :) także wyłącz ją (przycisk econ) i zobacz czy dalej pracuje, powinien być nieruchomy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roczniku nie ma przycisku ECON do sprawdzenia wyłącz klime całkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piktokterius

dzięki wszystkim za rade miałem włączoną klime i dlatego sie obracał wentylator, dzisiaj patrzyłem i jak wyłączyłem to wentylator sie zatrzymał :hi: jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...