Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujniki temperatury silnika i odpalanie


adamek1212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W moim Audi 1.8 z 2000 z gazem roku mam taki problem, że na zimnym silniku włączam zapłon (nie odpalam) i mam na zegarach temp. 110 stopni, a na klimatronik'u na kanale 49 pokazuje ponad 110 stopni i ta wartość się zmienia czasami rośnie czasami spada. 

Auto ma problem z odpaleniem jak za którymś razem uda się odpalić to przez parę sekund stoi na 400-500 obrotach a następnie wskakuje na 900 i póki nie złapie trochę temp to po dodaniu gazu silnik jakby ksztusił się delikatnie, jak już pochodzi parę min to wszystko działa prawidłowo. Po przejechaniu paru km temp na zegarach rośnie do 120 a na klimatronik'u na kanale 49 do 121 i stoi a kanał 51 rośnie temp równomiernie do 90 i stoi. Jak silnik jest rozgrzany pali normalnie.

Dodam jeszcze, że problem z odpalaniem powstał nagle tzw. wieczorem gaszę auto rano nie chciało zapalić normalnie. Aaa i dopóki auto odpalało normalnie to silnik się nie grzał na blacie cały czas 90 było a na kanale 49 max jakie zaobserwowałem to 98 stopni w korku w trasie 90-94 stopni.

Od razu dodam, że układ odpowietrzony, płyn cały czas na odpowiednim poziomie. Wiskoza, termostat, pompa wody były wymieniane wraz z kupnem auta czyli jakieś 40 tyś temu km. Ogrzewanie działa prawidłowo.

Czy to, że auto słabo odpala na zimnym silniku oraz że na zimnym ma temp 110 stopni to wina czujnika g62(chyba ten). I ile taka wymiana może kosztować.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...