Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Klimatyzacja nie działa - problem rozwiązany


piotreki

Rekomendowane odpowiedzi

niestety sprężarka napewno :bicz3:

bo pracuje bez względu na to czy klima działa czy nie... a chłodzić trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam podobny problem. Nie mogę załączyć klimy tzn. naciskam, a ECON dalej się pali już nawet sprawdzałem jak było + 15C. Podłączyłem VAGA i jest taki błąd odnośnie klimatyzacji: Rozpoznano usterkę 00819 007 czujnik wysokiego ciśnienia -G65 sygnał za mały sporadycznie, to może mieć wpływ na działanie klimy ? jak to zlikwidować do wymiany jest ten czujnik ? Jeszcze jest błąd 00779 010 czujnik temperatury -G17- zewnętrznej przerwa/zwarcie z plusem mam odczucie że zle pokazuje temperature zewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam podobny problem. Nie mogę załączyć klimy tzn. naciskam, a ECON dalej się pali już nawet sprawdzałem jak było + 15C. Podłączyłem VAGA i jest taki błąd odnośnie klimatyzacji: Rozpoznano usterkę 00819 007 czujnik wysokiego ciśnienia -G65 sygnał za mały sporadycznie, to może mieć wpływ na działanie klimy ? jak to zlikwidować do wymiany jest ten czujnik ? Jeszcze jest błąd 00779 010 czujnik temperatury -G17- zewnętrznej przerwa/zwarcie z plusem mam odczucie że zle pokazuje temperature zewnętrzną.

Zacznij od sprawdzenia szczelności instalacji i poprawnego napełnienia czynnikiem chłodzącym.

Brak ciśnienia w układzie najczęściej objawia się w/w błedem czujnika ciśnienia.

A co do czujnika temp. zewnętrznej jest on zamontowany w zderzaku po lewej stronie w pobliżu lewego halogena.

Zerknij czy nie ma jakiegoś problemu elektrycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam teki problem ze klima sie wlancza,obroty rosna czyli wszystko tak jak powinno byc ale nie czuc zeby chlodzila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratulacje... czyli wniosek taki że ECON nie da się wyłączyć bez gazu w klimie (lub braku informacji o jego ciśnieniu z czujnika) :good:

Jesli nie mozesz wlaczyc Klimy (Wylaczyc diody przy ECON) Sprawdz:

1. Czy masz prawidlowe cisnienie gazu w ukladznie klimatyzacyjnym

2. Podenij VAG w celu stwierdzeniea czy nie ma jakiegos bledu w systemie

Jesli po nabiciu klimatyzacji mozesz wylaczyc ERCON bez problemu lecz po jakims czasie (dzien dawa) juz nie:

1. Spadlo cisnienie w ukladzie klimatyzacji czyli masz nieszczelne uklad

1.1 Poszukaj pod pod autem jasno zielonej plamy (jest to odczynnik z ukladu klimatyzacji)

1.2 Podjedz do najblizszego zakladu gdzie robia z klimami i popros o sprawdzenie ukladu czy jest szczelny!!

SPRAWDZILES TO??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie- Mam pewien problem z klima.Moze ktos z was mi pomoze? A wiec ogrzewanie dziela temperatura grzanie w pojezdzie tez dziala ,jednakze nie dziala chlodzenie.Od razu chce zaznaczyc ,ze klime napelnilem i na badaniu wyskakuje jakis blad ,ktorego nie mozna usunac. Komputer podaje numer 65535. Jak wlaczam LO lub inne np.18,19st. to daje cieplo. Na Lo daje tylko lekki powiew powietrza.Nie wiem co to jest. Jezeli ktos z was moglby mi to wytlumaczyc i pomoc bede wdzieczny. Pozdrawiam wszystkich fanow A4-najlepsze auto /oprocz klimy oczywiscie hahaha/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kompresor nie chodzi tak mi powiedzial mechanik prad wodzi do niego ale na drugim jego koncu juz pradu nie ma.[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2009, 22:22_________________________________________________a co to moze byac za sterownik?[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2009, 22:22_________________________________________________Jezeli mozesz ustalic mi ten blad to bede uszczesliwiony .W tej chwili jestem w Niemczech i jak pojechalem do warsztatu to chcieli mi wymienic caly kompresor bagatela za 650euro to ich wysmialem.Duzo jezdze po europie i bez klimy ani rusz.Ja mysle ze to jest do naprawy a te barany z Niemiec nie mysla tylko wyszystko wymieniaja na nowe. Mam ten problem i prosze o pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeln jest bo jak mi nabijal to powiedzial, ze mam jeszcze polowe

To chyba nie szczelny bo skoro była połowa to być może ciśnienie w układzie było nie wystarczające zeby to działało a po nabiciu nowym czynnikiem może znów ta połówka wyleciała.

Interseuje mnie co to za blad 65 535

To jest bład ogólny. Taki nr błedu (w róznych sterownikach samochodu) zazwyczaj oznacza bład komunikacji lub brak komunikacji ze sterownikiem i nie jest to bład konkretnie związany z działaniem klimatyzacji. Równie dobrze może to być bład wynikający z tego iż urządzenie które odczytywało bład nie mogło w szczegółowy sposób opisać błedu lub miało problemy z komunikacją ze strownikami samochodu i wtedy również może wywalić ten błąd.

Zacznij od sprawdzenia i potwierdzenia szczelności układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jak nabil dalej klima nie chlodzila tylko grzala

A jaką masz pewność ze to co nabił nie wyleciało gdzies "bokiem"?

Jakim vagiem czytałeś nr błedu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sciagneli gdzies ok 340 czynnika, poj ukladu ok 530 ( czyli teoretycznie powinna dzialac) i tez mi nie chlodzila wiec ja bym szedl tropem kola, ewentualnie sprezarki

Sa jeszcze zaworki cisnien

Z tym problemem musisz po prostu podjechac do gosci co zajmuja sie klima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poprostu mam problem. Musze widze z tego do Polski pojechac bo jak pisze tutaj te debile nie naprawiaja tylko wymieniaja caly kompresor za 650 euro.[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2009, 23:12_________________________________________________rozumiem z tego ,ze kompresor jest od chlodzenia. Jezeli nie chlodzi tzn .spierdolony jest kompresor. Czy dobrze rozumuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kompresor nie chodzi tak mi powiedział mechanik parad wodzi do niego ale na drugim jego końcu juz prądu nie ma.[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2009, 22:22_________________________________________________a co to może być za sterownik?[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2009, 22:22_________________________________________________Jeżeli możesz ustalic mi ten błąd to będę uszczęśliwiony .W tej chwili jestem w Niemczech i jak pojechałem do warsztatu to chcieli mi wymienić cały kompresor bagatela za 650euro to ich wyśmiałem.Duzo jeżdżę po europie i bez klimy ani rusz.Ja myślę ze to jest do naprawy a te barany z Niemiec nie myślą tylko wszystko wymieniają na nowe. Mam ten problem i proszę o pomoc.Pozdrawiam

z tego co tu opisałeś to masz cewkę na sprężarce spaloną skoro prąd wchodzi (tylko nierozumiem z jakiego drugiego końca tego prądu niema) opisz coś więcej to ci powiem co masz trafione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dzien Dobry. A wiec ogrzewanie calosciowe dzial , nadmuch tez , klima jest nabita a nie chlodzi. Z tego copowiedzial mechanik prad dociera do sprezarki ale dalej juz nie przechodzi iprawdopodobnie klima juz nie chlodzi. Tutaj jak juz napisalem/ w Niemczech Niemcy chca od razu wymieniac cala sprezarke a to jest koszt okolo 650 euro. Na komputerze wyskoczyl blad nr 65 535 i nie mozna go usunac.To chyba wszystko.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...