Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Klimatyzacja nie działa - problem rozwiązany


piotreki

Rekomendowane odpowiedzi

To te sprężarki mają sprzęgło elektromagnetyczne? Nie czasem zrywalne? Znalazłem taką informację, że jeżeli po nabiciu klima nie chłodzi a wręcz grzeje to winny jest zawór wydajnościowy, który nie pracuje prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te sprężarki mają sprzęgło elektromagnetyczne? Nie czasem zrywalne? Znalazłem taką informację, że jeżeli po nabiciu klima nie chłodzi a wręcz grzeje to winny jest zawór wydajnościowy, który nie pracuje prawidłowo.

to o jaki model chodzi o b5 czy b6 bo już zgłupiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie to jest Audi A4 kombi 2002 1,9 tdi. Dzisiaj bylemn u polskiego mechanika , ktory potwierdzily , ze to jest walnieta cewka jednakze w tym modelu nie mozna jej wymienic a jedynie trzeby wyminic cala sprezarke. Tak mi powiedzial ale nie wiem czy mial racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli prąd dochodzi do sprężarki to na 100% uszkodzona jest cewka (elektromagnes )i można ją wymienić u mnie to koszt 350 zł i powinno latać

pozdrawiam

zobaczco napisal ci wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się nie określił, ale w podpisie ma B6 więc pewnie o ten

w opisie to on ma b5 może jednak

Sluchajcie to jest Audi A4 kombi 2002 1,9 tdi. Dzisiaj bylemn u polskiego mechanika , ktory potwierdzily , ze to jest walnieta cewka jednakze w tym modelu nie mozna jej wymienic a jedynie trzeby wyminic cala sprezarke. Tak mi powiedzial ale nie wiem czy mial racje

w sprężarce kazdy element można wymienić chyba że sprężarka jest zatarta to wtedy niema sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 2002 to na pewno B6. W tym modelu przecież nie ma cewki sprzęgła, bo nie jest rozłączalne. Na własnej skórze odczułem i słyszałem/ czytałem opinie, że w sprężarkach tego typu w grupie VAG często padają zawory sterujące wydajnością sprężarki i wtedy nie chłodzi, a najgorsze jest to że nie wystepują jako część zamienna. Pozostaje polować na używany sprawny albo wymienić zazwyczaj sprawną mechanicznie sprężarkę na nową :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jestes w błędzie bo zawory tak często nie padają lecz sprężarka ma pływające tłoki które potrafią się zawiesić i po temacie jest tzn,odpalasz klime wszystko jest ok gasisz silnik i odpalasz i po kliatyzacji i tak w koło macieja he he ,posiadam tester zaworów tych sprężarek omijający komputer samochodu i praktycznie zawory w 100% sprawne a sprężarka niema wydajności i dlatego najczęściej serwisy wymieniaja je na nowe bo niepotrafią sobie z tym tematem poradzić .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy odpalam czy nie i tak klima nie chodzi. Prwdopodobnie uszkodzona jest cewka ale mechanik mi powiedzial ze akurat w tym modelu klimy cewki nie mozna wymienic bo nie ma zastepczych i trzeba wymienic cala sprezarke. Pytam sie was powaznych ludzi czy jest to mozliwe czy nie.Pozdrawiam wszystkich fanow A4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy odpalam czy nie i tak klima nie chodzi. Prwdopodobnie uszkodzona jest cewka ale mechanik mi powiedzial ze akurat w tym modelu klimy cewki nie mozna wymienic bo nie ma zastepczych i trzeba wymienic cala sprezarke. Pytam sie was powaznych ludzi czy jest to mozliwe czy nie.Pozdrawiam wszystkich fanow A4

czy ty jestes jakis powazny czy nie????????????????????pare postow wyzej jest napisane ze mozna wymienic podzespoly i wydaje mi sie ze pisal to ktos z branzy.skup sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...