Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Klimatyzacja nie działa - problem rozwiązany


piotreki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sloneczko swieci temp powyzej 14 :) po ustawieniu na Lo nie czuje zmian w temp powietrza wyplywajacego z kratek ba po wylaczeniu Econ nawet jakby chlodniejesze powietrze lecialo :)

Sprawdzalem gaz jest ( tj byl syk po nacisnieciu wenytylka )

Auto kupione 2 m-ce temu sprowadzone z DE nie wiem czy w serwisie czy poza nim nabijali czynnik, ja w historii wozu nie widze takiej pozycji

Co jeszcze musze sprawdzic zeby nie nabijac po 100 x klimy i nie nabujac fachowcom kieszeni?!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Okazalo sie ze sprezarka sie nie zalaczala, do wymiany bylo kolo pasowe :) i juz chlodzi az milo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima chłodzi temperaturą od 5 stopni wzwyż - zelażnie od twojego czynnika i jego ilości...

albo mi się zdaje albo na dworzu mamy podobną temperaturę (oczywiście chodzi mi o temp. w cieniu) więc sprawdź jak będzie cieplej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez mysle poczekac :)

i jeszcze 1 pytanie sprawdzalem i nie kreca mi sie 0ba wentylatory zaraz za silnikiem tak ma byc? one sa od klimy czy od silnika ?

Czujnik pokazuje prawidlowa temp taka jaka jest na dworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak próbowałeś przy 14st to coś jest nie tak... u mnie czuć chłodne powietrze... może gdzieś gaz uszedł, musisz sprawdzić szczelność układu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka ja mam taki problem w sojej B7 ze dzis przy temp.14C probowalem wlaczyc klime czyli wylaczyc di ode ERCON tylko mi sie to nie udalo nie moge w zaden sposob wylaczyc go 1 czy 2 razy mi sie udalo kiedys w zimie!! A teraz za chiny nie moge! Daje temp. na LOW i wciskam ten ECON a on nic dalej sie swieci!!:/ :thumbdown:

Czy mozwie ze nie mam gazu i dlatego nie chce sie wlaczyc!!?? :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mbalar a jak wcisniesz AUTO to nadal swieci ECON ? Chyba prawdopodobne ze jesli jest malo gazu to nie mozna wylaczyc ECON tak czytalem

Ze swoja klima poczekam do jutra zapowiadaja ok 20 C :) wiec powinna juz chyba chlodzic no chyba ze mam cos z jakimis czujnikami wewnetrznymi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mbalar a jak wcisniesz AUTO to nadal swieci ECON ? Chyba prawdopodobne ze jesli jest malo gazu to nie mozna wylaczyc ECON tak czytalem

Ze swoja klima poczekam do jutra zapowiadaja ok 20 C :) wiec powinna juz chyba chlodzic no chyba ze mam cos z jakimis czujnikami wewnetrznymi :(

Jak wcisne auto to nadmuch wpada mi na max obrty i tyle a i co ciekawe udalo mi sie dzis wylaczyc ERCON o 8 rano przy -2 stopniach!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie wrocilem od mechanika, gazu bylo ok 340 nabil 530 wg instrukcji komp nie wykazal zadnych bledow !!

Zalaczyly sie nawet 2 wentyle po nabiciu, wczesniej juz pisalem ze i one nie chodzily

Ale nie chlodzi tzn leci chlodne lecz nie zimne powietrze :( !!!

Moze juz za zimno bylo temp ok 8 st ?

Na kompie nawet jak wcisnalem ECON to komputer pokazywal ze sprezarka jest zalaczona :blink: hmm nie wiem juz co myslec

Zobaczymy jutro

PS

W zeszlym roku walczylem z klima ( w innym aucie) miesiac a skorzystalem moze z tydzien !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja znow mialem dosc fana sprawe 7 rano okolo 0,5 stopnia C i prosze ERCON sie ladnie wylancza!:) hahah no myslalem ze Padne ale nie ma jak sprawdzic co i jak bo z wylotow leci zinmo ale nie wiem czy z klimy czy z pola!!:) HAHAHAH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Was za bardzo nie rozumiem z tym wyłączaniem ECON... przecież to mogę wyłączyć kiedy mi się podoba... czy jest +30 czy -30 na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Was za bardzo nie rozumiem z tym wyłączaniem ECON... przecież to mogę wyłączyć kiedy mi się podoba... czy jest +30 czy -30 na zewnątrz...

No widzisz a u nas/mnie to nie jest to takie latwe nie moge sobie tego wylaczyc kiedy chce!! Gdzy jest zimno na polu to jescze czasami sie wylaczy ale gdy juz jest cieplutkooo to juz lipa!

Wciskam/przyczymuje/uderzam :> a tu dalej nic kropka w przycisku ERCON jak sie swiecila tak sie SWIECI!!:(

Moze to sprawa braku gazu no nie wiem dzis jade do NABIJACZA:) :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskam/przyczymuje/uderzam :> a tu dalej nic kropka w przycisku ERCON jak sie swiecila tak sie SWIECI!!:(

Konieczne jest podłaczenie VAGa i zczytanie błędów.

Parę dni temu diagnozowałem podobny przypadek i problem leżał w czujniku ciśnienia instalacji klimatyzacji. Równie dobrze może być nieszczelny układ i czynnik chłodzący robi papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratulacje... czyli wniosek taki że ECON nie da się wyłączyć bez gazu w klimie (lub braku informacji o jego ciśnieniu z czujnika) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to gratulacje... czyli wniosek taki że ECON nie da się wyłączyć bez gazu w klimie (lub braku informacji o jego ciśnieniu z czujnika) :good:

Dokladnie jak piszesz!!

Czyli:

Jesli nie mozesz wlaczyc Klimy (Wylaczyc diody przy ECON) Sprawdz:

1. Czy masz prawidlowe cisnienie gazu w ukladznie klimatyzacyjnym

2. Podenij VAG w celu stwierdzeniea czy nie ma jakiegos bledu w systemie

Jesli po nabiciu klimatyzacji mozesz wylaczyc ERCON bez problemu lecz po jakims czasie (dzien dawa) juz nie:

1. Spadlo cisnienie w ukladzie klimatyzacji czyli masz nieszczelne uklad

1.1 Poszukaj pod pod autem jasno zielonej plamy (jest to odczynnik z ukladu klimatyzacji)

1.2 Podjedz do najblizszego zakladu gdzie robia z klimami i popros o sprawdzenie ukladu czy jest szczelny!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie jak bardzo sprężarka klimy dostaje po tyłku, pracując bez gazu w obiegu i tym samym bez smarowania. Te sprężarki już nie mają sprzęgieł rozłącznych i pracują zawsze z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje pytanie jak bardzo sprężarka klimy dostaje po tyłku, pracując bez gazu w obiegu i tym samym bez smarowania. Te sprężarki już nie mają sprzęgieł rozłącznych i pracują zawsze z silnikiem.

Hmm dlatego gdy nie ma odpowiedniego cisnienia to nie mozna jej wlaczyc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie można jej włączyć ale sprężarka i tak pracuje z silnikiem, nie tylko kółko pasowe ale bebechy również. Pisałem przecież, że te sprężarki nie rozłączają sprzęgiełka elektromagnetycznego bo go nie mają. Jest za to sprzęgło zrywalne, które pęka w raze zatarcia sprężarki żeby zapobiec zerwaniu paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...